Součástí programu bude několik tradičních akcí, jako například barmanská soutěž Chodovar Cup v míchání drinků na bázi piva, veselý průvod gastronomů ulicemi Chodové Plané a po doběhnutí pivní štafety do cíle pak slavnostní naražení prvního sudu.

Jak Deník informoval obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka mladší, štafeta vyrazí v sobotu ráno z bavorského Störnsteinu směrem k hranicím a cestou bude mít několik zastávek. „Zveme veřejnost, aby přišla podpořit běžce se sudem a ochutnat první pivo nové sezóny. Ochutnávky i vstup na akci v pivovaru jsou zdarma," vyjádřil se Plevka.

Stejně jako v předchozích letech odstartují štafetu slavnostním přípitkem starosta Chodové Plané Ctirad Hirš a starosta Störnsteinu Boris Damzog.

K akcím, na které jsou návštěvníci pivovaru v souvislosti se zahájením sezony zvyklí, přibude letos jedna novinka. „Tou je cyklojízda z náměstí v Tachově do Bärnau na podporu pivní štafety. Jízdu organizuje cyklistický oddíl Sparta Praha," doplnil Plevka.

Cyklistická vyjížďka má název Cyklovotvírák a odstartuje v 10.30 hodin z tachovského náměstí. Její součástí je vložený závod pro různé věkové kategorie. Vítězové budou vyhlášeni v Bärnau v 11.30 hodin.

Cyklisté se nemusejí na start sjíždět auty nebo veřejnou dopravou, organizátor vyjížďky připravil několik tras, po kterých mohou přijet na kolech. Starty jsou v Plzni, Domažlicích, Březové u Sokolova, Chodové Plané a Störnsteinu – vždy tak, aby se stihl start. Na trasu je možné se připojit kdekoliv.