Podle internetové encyklopedie wikipedia je hot rod (někdy se také uvádí hot road) automobil s velkými motory upravenými pro co nejvyšší rychlost na rovných tratích. „Původ názvu hot rod není zřejmý. Je možné, že je založen na vysokém výkonu motoru a změnou zdvihu klikového hřídele. Další vysvětlení tohoto výrazu je, že vznikl zkrácením hot roadster, tedy roadster, který byl upraven na vyšší rychlost. K úpravám jsou roadstery jasnou volbou, protože jsou lehké. Název hot rod se v třicátých a čtyřicátých letech začal používat jako název aut, kterým byl různými úpravami motoru zvýšen výkon – výkon vyskočil nahoru (hopped up),“ uvádí internetová encyklopedie.

Na Kříženci bude v sobotu k vidění několik takto upravených vozidel.

Bude to například Chevy High Boy Coupe z roku 1934 s motorem Chevy Big Block s bočními chromovými výfuky a originálním rámem z roku 1934. Vůz má novou kompozitovou karoserii, elektrické stahování oken, patnáctipalcové svařované disky.

Dalším vozem je Ford T Bucket Roadster pocházející z roku 1923 s motorem, který dává opravdový výkon 550 koní. Automobil má modifikovanou turbo převodovku, snímatelnou střechu, svařované disky a závodní rám na zadku vozu proti zvednutí.

Další model pochází z roku 1925 a jedná se o Ford T Bucket s motorem 350 Chevy Small Block. Vůz byl postaven v roce 2008.

Diváci Auto moto párty na Kříženci se rovněž mohou těšit na Plymouth 2 door coupe z roku 1930, kterému se říká Rat Rod (krysa). Vozidlo má originalní plechovou karoserii a rám.

Ale nejen supersporťáky upravené z automobilových veteránů budou k vidění na Kříženci. Diváci se budou moci podívat a možná i svézt v Porsche 911 Turbo 997 US. Vůz má 480 koní, 680 Nm a maximální rychlost 314 km/h. Zrychlení z 0 na 50 má lepší než Bugatti Veyron (1,5 s) nebo vozy F1 (1,4 s). Toto Porsche dosáhne času 1,3 s.

Automobil, který přijede na letiště, získal již 79 pohárů ve sprintech. V letech 2007 až 2011 dosáhl 51 vítězství, 22 druhých míst a šesti bronzových medailí. Na Kříženci bude absolvovat měřené sprinty a majitel vyzývá zájemce k souboji ve sprintu na letištní ploše.