Silničáři mají v plánu opravit úsek od Plané k Caltovu. „Jedná se zhruba o 4,2 kilometru, ale do oprav se pustíme v případě, že získáme podporu od Státního fondu dopravní infrastruktury,“ upřesnil generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

Další opravy, na které se silničáři letos chystají, se týkají několika mostů. Bezprostředně po skončení opravy mostu na silnici první třídy u Plané by měla začít rekonstrukce dvou mostků na silnici číslo 198 v Plané. Dále je v plánu oprava silničního mostu ve vesnici Svahy a zahájení příprav na opravu mostu ve Stříbře. „Jedná se o most na silnici 193. V letošním roce to bude skutečně jen zahájení příprav na opravu. Na tomto mostě bude velice složité vyřešení dopravní situace při samotné rekonstrukci,“ uvedl dále ředitel krajské SÚS.

Na několika místech v regionu se také počítá s výměnou živičného povrchu vozovky. Nový asfaltový koberec tak dostanou silnice v Lesné, v plánu je také Víchov a Svojšín.

Kromě vedlejších komunikací se v letošním roce dostane s největší pravděpodobností i na hlavní tahy. Jedním z nich je dálniční přivaděč od Pernolce k Přimdě, kde se některé úseky v minulosti opravovaly. „Tady nám zbývá ještě prostřední úsek, zhruba osm a půl kilometru dlouhá část od Úšavy k dálnici. Pokud vše půjde podle plánu, začít bychom měli v létě,“ dodal Panuška.

Do budoucna pak silničáři plánují opravu dalšího dálničního přivaděče, a to ze Stříbra do Ostrova. Kromě rekonstrukce vozovky bude nejdůležitějším prvkem na této silnici úprava jejího vedení, čímž bude mimo jiné odstraněna nebezpečná serpentina, která se na přivaděči nachází.