V těchto dnech silničáři zkouší, zda provizorní cesta pojme i těžkou dopravu. „Protože most se bude celý rozebírat, musí se vybudovat vedle něj náhradní cesta. Tu teď vyzkoušíme, aby po ní mohly projíždět i autobusy a nákladní auta. Od pátku pak začne objízdná komunikace fungovat a most začneme demontovat," řekl Deníku technik Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Josef Popule.

Po rozebrání mostu se začnou stavět nové pilíře a další součásti mostu, nakonec povrchová komunikace a koncem října či začátkem listopadu by mělo být celé dílo dokončeno. Právě počátkem listopadu bude provoz na mostě přes Hadovku obnoven.

„Náklady na stavbu jsou pět a půl milionu, stavba bude plně hrazena z rozpočtu Plzeňského kraje," uvedl Popule.

Život v okolních obcích by oprava ovlivnit neměla. „Původně se uvažovalo o objížďce, ale objízdné trasy by byly tak dlouhé, že jsme nakonec rádi, když se silničáři rozhodli pro vybudování náhradní komunikace vedle mostu," řekl Deníku zastupitel obce Lestkov (pod který Domaslav spadá) Jiří Kořínek.

Řidiči by měli v tomto úseku jezdit co nejopatrněji. Provoz po náhradní komunikaci bude totiž jednosměrný, upraven je svislými dopravními značkami určujícími přednost v jízdě.