Řidiči pozor, během zimy nebudou silničáři udržovat na třicet kilometrů cest. Neudržovaná bude stará komunikace ze Ctiboře do Halže, cesta z Hoštky do Labutě a také silnice z Boněnova k hranicím okresu. „Tyto cesty nemají podstatný význam. Podle potřeby je prohrneme, ale nebudeme je udržovat trvale,“ uvedl Miroslav Sedláček, ředitel Správy a údržby silnic Stříbro.

Podle zákona existují časové limity, do kdy musí být obnovena sjízdnost komunikace. Silničáři tak mají stanoven plán zimní údržby s pořadím důležitosti. Silnice v prvním pořadí musí být odklizeny do tří hodin od napadení sněhu. Týká se to například silnice I/21 – přivaděč na dálnici, II/230 – Planá, Stříbro, II/605 – Stříbro, Rozvadov.

Silnice ve druhém pořadí důležitosti musí být odklizeny do 6 hodin. Týká se to například silnic II/201 – Broumov, Planá, Konstantinovy Lázně, II/193- Stříbro, Trpísty, II/195 – Bor, Stráž, hranice okresu.

Do dvanácti hodin od přírodního nadělení pak musí být odklizené silnice třetích tříd. „Žádáme řidiče, aby byli shovívaví a uvědomili si, že neodstraňujeme následky zimy, ale zmírňujeme její následky,“ dodal Sedláček. Do boje se zimou vyjede přes třicet vozidel a k dispozici bude na osmdesát lidí. „Část lidí jsme přijali na dobu určitou a s koncem zimy jim pak skončí smlouva. Převážně to jsou občané, kteří pracují u stavebních firem,“ uvedl ředitel.