Rodina Šípových z Boru málem přišla o svého rodinného miláčka, roční fenku yorkšírského teriéra Terezku. Minulou sobotu se jim zaběhla, když děti špatně zavřely dveře od bytu. Teriér se pak nedobrovolně ocitl jako vězeň v nedaleké ubytovně.

„Svědkové viděli, jak pejska na ulici sebrala ženská z ubytovny. Hned jsme se za ní s manželem vypravili, ale dotyčná nám všechno zapřela,“ popisuje majitelka Monika Šípová. Nešťatný pár údajně psa celou dobu slyšel skrz dveře.

„Volali jsme na našeho psa jménem, Terezko, Terezko, a slyšeli zoufalé kňučení a štěkání. Přivolaný policista ovšem po prohlídce bytu řekl, že tam náš pes není,“ popisovali manželé. Šípovi nakonec čekání před ubytovnou vzdali. „Byla to absurdní situace. Policista tvrdil, že na ubytovně náš pes není, my ho sice slyšeli štěkat, ale sami jsme byt nemohli zkontrolovat, majitelka nás tam nepustila,“ říká Martin Šíp.

Manželé i jejich dvě děti, Nikola a malý Martínek, prý ztrátu Terezky obrečeli. „Pomalu jsme se smířili s tím, že jsme o ní přišli, a že nám ani policie nepomůže,“ říkají.

Záhadné zmizení, a záhadné objevení

Událost naštěstí skončila dobře. „V neděli nějaký kluk donesl psa našim příbuzným. S vysvětlením, že ho našel zatoulaného ve Starém Sedle. Myslíme, že je to pitomost. Sedlo je 15 kilometrů od Boru. Je pro nás záhada, kdo ho vlastně našel, a kde, protože Terezka by 15 kilometrů neušla ani zázrakem. Je to dvoukilový pejsek s krátkýma nožičkama, ujde sotva kilometr,“ opsala rodina.

Podle policie nedošlo k žádnému trestnému činu. „O případu vím. Ztratil se pejsek, kterého k sobě vzala jistá osoba a ponechala si ho v opatrování do doby, než se najde majitel,“ informoval tiskový mluvčí tachovské policie Václav Blahník.

Šípovi mají jinou verzi příběhu. „Někdo viděl tu ženskou z ubytovny, jak v sobotu odpoledne kamsi odchází s přenosnou klecí zakrytou hadrem. Musí být psychicky labilní, psa nám ukradla. Když přijel policajt, dobře ho schovala. Pak ho v kleci odnesla a někde ve městě pustila. Pak ho našel ten kluk a odnesl k našim příbuzným,“ říká Martin Šíp.

Incident zanechal v majitelích pochybnosti o pátracích schopnostech borských policistů. „A taky je to pro nás poučení. Nikdy už nebudeme pejska za sedm tisíc korun nechávat bez dozoru. I když o peníze vlastně ani nejde, je to člen rodiny,“ shodli se Šípovi.