Ta byla totiž v poslední době vyhrocená. Místním obyvatelům se nelíbilo chování lidí, kteří bydlí ve dvou zdejších nájemních domech. Pravidelně zde docházelo k porušování nočního klidu. Výjimkou nebyly ani odpadky rozházené po ulici. Podle názorů většiny starousedlíků měli toto na svědomí lidé nepřizpůsobiví a sociálně slabší.

„Vyvolali jsme jednání s majitelem zmiňovaných domů. Ten nám slíbil, že na tomto problému bude s námi spolupracovat,“ uvedl starosta města Bohuslav Červený. „Majitel odtud vystěhoval několik rodin. Další je budou brzy následovat. Tím se situace trochu uklidnila, zlepšil se i pořádek v okolí,“ pokračoval Červený.

Tento problém není pro město ničím novým. Na kritický stav poukazovali občané už na dubnovém jednání zastupitelstva. Město se pak začalo stížnostmi občanů více zaobírat. „Jedna z posledních stížností se týkala volného pobíhání psů patřících problémovým obyvatelům. Upozornili jsme majitele na to, aby je nechali očkovat,“ dodal dále starosta.

Město Stříbro chce podniknout i další kroky. Patří mezi ně i rozšíření kamerového systému a zvýšení počtu městských strážníků. „Plánujeme zvýšit počet kamer, které budou mimo jiné sledovat i lokalitu v Mánesově ulici. Také přijmeme nové strážníky městské policie. Jejich počet rozšíříme na pět. Přestože situace v Mánesově ulici není stále ideální, myslím si, že se podstatně zlepšila,“ shrnul Červený.