Pozemky ve spodní části sjezdovky, které momentálně patří státu, jsou totiž předmětem soudního jednání. „Nevíme, kdo bude novým majitelem a jestli nás vůbec na pozemky pustí,“ uvedl Josef Langmajer, který sjezdovku provozuje. „A pokud nás tam pustí, může chtít nájem, který prostě nebudeme schopni uhradit,“ dodal.

Nejistotu potvrdilo i město Přimda. „Město se snažilo několik let pozemky získat. Nejprve jsme žádali o bezúplatný převod, poté jsme je chtěli odkoupit, ale se státem jsme se nedohodli,“ uvedla starostka Marie Šperková.

close Úprava svahu sjezdovky rolbou. info Zdroj: Foto: Deník/Antonín Hříbal zoom_in Úprava svahu sjezdovky rolbou v době, kdy ještě sjezdovka fungovala.

Pozemek by totiž stál osm milionů korun, přičemž Přimda potřebuje pro sjezdovku pouze jeho část. Nevyšla ani žádost o výměnu. „Stát požadoval jeden a půl násobek plochy,“ uvedla starostka.

Jedná se přitom pouze o dolní část areálu. Pozemky v horní části patří Kolowratovým lesům a s těmi se město podle starostky bez problémů dohodlo.

Město platí státu za dolní část sjezdovky roční nájem 50 tisíc korun, k tomu hradí náklady na pojištění, provoz a údržbu rolby, na revize vleku a další údržbu. A to i v době, kdy sjezdovka kvůli počasí nebo vládním opatřením nemůže být v provozu. "V momentě, kdy se změní majitel pozemku, bude chtít nájem. Pokud bude výše nájmu nad naše možnosti, sjezdovka zřejmě skončí," dodala starostka.

Jak Deníku sdělila mluvčí Státního pozemkového úřadu Petra Kazdová, úřad eviduje na pozemky číslo 1962/1 a 1962/4 žalobu oprávněných osob o nahrazení projevu vůle. Ta je vedena u Okresního soudu v Tachově. "Jedná se o dosud neukončený soudní spor. Na pozemky jsou v současné době vedeny dva aktivní soudní spory. Právě vzhledem k aktivním soudním sporům nebude Státní pozemkový úřad v této věci poskytovat jakékoli další a podrobnější informace, neboť by se jednalo o neoprávněné poskytnutí informace z probíhajícího řízení," uvedla mluvčí.