V okresním městě se nad zprovozněním vleku přemýšlelo již během čtvrtka. Všechny plány ale nakonec zhatil odpolední déšť, kvůli kterému se musel start lyžařské sezóny v Tachově odložit. O víkendu by ale mohla být situace jiná. „Je těžké říct dopředu, jak to bude vypadat, ale momentální předpověď počasí zatím nasvědčuje tomu, že by se o víkendu mohl vlek rozjet. Ruku do ohně bych za to ale dnes nedal. Rozhodne počasí v následujících hodinách,“ řekl během pátečního dne za Sportoviště Tachov Kamil Báča. Pokud bude počasí provozovatelům tachovské sjezdovky hrát do karet, první lyžaři by se mohli na svah vypravit od sobotní deváté hodiny ranní.

Obdobně na tom v pátek byl také Ski areál Přimda, kde vrcholily přípravy.

Včerejšek se v Přimdě nesl v duchu testování, sobotní a nedělní lyžování by ale již mělo být podle standardního plánu. „O víkendu se již bude normálně lyžovat, a to od desíti hodin dopoledne. Navíc máme přichystáno i večerní lyžování, které bude v čase od pěti do devíti hodin večer. Věřím, že to bude ve výsledku pěkná lyžovačka,“ s úsměvem řekl správce Ski areálu Přimda Josef Langmajer. Jak dále dodal, návštěvníci se mohou těšit i na několik užitečných novinek. „Město zainvestovalo do nového motoru velkého vleku. Na něm se nyní může regulovat rychlost, jakou vlek pojede, takže určitě výhoda pro všechny lyžaře. Ještě se upravily výstupy u obou vleků a několik dalších kosmetických úprav.“

I přesto, že zima oficiálně panuje už několik týdnů, vyznavači zimních sportů si zatím moc zábavy neužili. „Dvakrát už to vypadalo, že bychom mohli otevřít, už jsme byli připraveni, ale vždy se to nakonec spláchlo. O víkendu to tedy bude premiéra letošní zimy. Věřím, že se ale povede,“ na závěr dodal Langmajer.