Ten se podle vyjádření starosty Mariana Mečára pohybuje kolem jednoho a půl milionu korun. „Rozpočet jsme schválili jako vyrovnaný,“ uvedl k věci starosta.

Část z těchto peněz plánuje obec použít na přípravu nových stavebních parcel a částečnou opravu zdejšího kostela. „Nejdříve ale musíme požádat o dotace. Co se týče přípravy pěti stavebních parcel pro rodinné domy, budeme žádat Plzeňský kraj. To chceme stihnout ještě před koncem měsíce ledna,“ pokračoval Mečár. Obec chce pozemky alespoň částečně zasíťovat a vybudovat přístupovou komunikaci. Právě té se mají týkat krajské dotace.

Další větší investicí, kterou chce obec Skapce realizovat, je alespoň částečná oprava kostela. „Na kostele chceme v průběhu příštích dvou let opravit střechu u sakristie a zachránit vzácné Santiniho obrazy,“ dodal starosta. Podle něj také záleží na přístupu církve, která je majitelem tohoto kostela. „Chceme se o to pokusit v každém případě, chceme využít evropské dotace dokud to ještě jde. Tento kostel je totiž dominantou naší obce,“ doplnil starosta Mečár.