„Tak trochu se na nás usmálo štěstí, když jsme před časem potkali v Praze výbornou kapelu z Francie, která si říká Beer Beer Orchestra. Kluci z naší kapely nenechali nic náhodě a pozvali je na již tradiční setkání skáčkových kapel do Bezdružic," řekl Deníku muzikant Václav Sterner.

Sešlost pořádá kapela Skavare vždy v únoru pod názvem Skavarebirthday při příležitosti narozenin kapely a letos se bude konat již osmý ročník. „Tam začala naše spolupráce. Beer Beer Orchestra má výborné muzikanty a jak se ukázalo i výborné parťáky a také dobré manažerské zázemí. To se ukázalo již v minulém roce, kdy jsme byli osloveni jejich manažerem a vydavatelstvím ke spolupráci na kompilaci evropských ska kapel pod názvem Ska libre. Toho si velmi vážíme," sdělil Sterner.

Skavare míní, že za hranicemi Plzeňského kraje nejsou příliš známí. V zahraničí tak zasekli první drápek. „Během tří prosincových dnů jsme odehráli tři koncerty na západním pobřeží Francie v okolí měst Rennes a Cholet. Kdo si vezme mapu do ruky, uvidí jaký kus cesty to je. Ale stálo to za to."

Kluci z Beer Beer Orchestra se o kapelu starali jako o vlastní. Dostali se na břeh Atlantiku. „Tam všude nás doprovázeli a dělali nám skvělou společnost. Organizace této naší cesty byla z jejich strany výborná a my teď máme co splácet," podotýká Sterner.

Beer Beer Orchestra letos opět zavítají do Bezdružic a při této příležitosti pokřtí druhé CD. „Doufáme, že bude pro naše fandy ještě lepší než to předchozí," míní. „Dělali jsme, co bylo v našich silách a máme celkem dobrý pocit, protože někteří lidé v Rennes, La Flocellière a La Chaussaire už ví, kde jsou Konstantinovy Lázně, Stříbro, Tachov, Bezdružice i Částkov," uzavřel muzikant.

Martina Sihelská, Josef Holek