VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skládka je poseta dokumenty

Zadní Chodov – Za Zadním Chodovem někdo udělal černou, nelegální skládku. Plechovky, sklo ani pneumatiky zde nenajdete – povalují se zde smlouvy, dokumenty, nezaplacené složenky, upomínky, i výhružné dopisy od vymahačské agentury – vše adresováno zřejmě manželům z Mariánských Lázní, které nebudeme jmenovat.

25.11.2014
SDÍLEJ:

MEZI igelitovými pytli se na černé skládce nacházejí převážně složenky, dopisy a jiné dokumenty. Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Na to, zda sem skládku zavezli právě tito lidé, odpověď už asi nedostaneme.

Celá skládka a vysypaný odpad se nachází na soukromém pozemku firmy, která se stará o útlum uranového, rudného a části uhelného hornictví v České republice a zajišťuje produkci uranového koncentrátu pro jadernou energetiku. Podle našich informací je věc v jednání a ten, kdo skládku založil je zatím neznámý. Vedení firmy se nám zastihnout nepodařilo. Přineseme jej v následujícím vydání Tachovského deníku.

Zprvu to vypadalo, že je teď vše na obci Zadní Chodov. „Protože se jedná o soukromý pozemek, postupovali jsme tak, že jsme majiteli pozemku celou věc oznámili. Naši zaměstnanci byli místo zdokumentovat a máme zmapováno, co se na pozemku nachází. Původně jsme zamýšleli, že se místo uklidí, ale zjistili jsme, že se nejedná o náš pozemek, tak jsme jen majitele vyrozuměli," popsal starosta obce Zadní Chodov Jiří Šmejkal.

Nejen, že se v místě nachází úřední dokumenty a dopisy, ale také nebezpečný eternit a desky z něj vyrobené. „Že desky z nebezpečného materiálu v místě jsou majitel pozemku také ví, zatím nápravu nesjednal," doplnil Šmejkal.

Nad nelegální skládkou se pozastavuje i Tomáš Trhlík, který na místě přímo byl: „Na skládku mě upozornili jiní lidé. Na místo jsem se jel ze zvědavosti podívat, vše jsem zdokumentoval a nahlásil. Doufám, že se na toho dotyčného rychle přijde a že ten, kdo na tomto místě udělal nepořádek svůj čin rychle napraví. Nejen, že nepochopím, kdo tohle může udělat, ale také mě překvapuje, jaký druh odpadu zvolil. To, že by se v příkopech měly nacházet dopisy a dokumenty, to mne opravdu překvapilo. Běžně se zúčastňuji osvětových a uklízecích akcí na Tachovsku, tohle mě může opravdu vyloženě vytočit."

Problematiku černých skládek v obci Zadní Chodov moc neřeší, podle starosty jsou lidé v okolí ukáznění a s likvidací starosti nejsou: „Pokud jsou skládky nebo jiný nepořádek na soukromém pozemku, upozorníme vlastníka. Jednou jsme dokonce spolupracovali s firmou Lesy České republiky a pomáhali jsme jim s likvidací jedné nelegální skládky. Jinak si za pět let naštěstí nepamatuji, že bychom měli s tímto problémy."

Autor: Gabriela Jägerová

25.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení