Škola totiž nechala odborné učebny přebudovat za mnohamilionovou investici. Její součástí byly ještě některé další stavební úpravy.

Podle slov ředitele školy Daniela Koblena byly modernizovány celkem tři učebny. „Dvě učebny výpočetní techniky, první a druhý stupeň, a jedna třída fyziky a chemie,“ uvedl s tím, že kompletně stavebně jsou z toho zrekonstruovány dvě učebny, přičemž třída pro fyziku a chemii získala také nové pomůcky. „Třídy mají nové podlahy, tabule, pomůcky, jako jsou robotické stavebnice, čidla na chemii a fyziku a mnoho dalšího,“ uvedl Koblen.

Projekt pomohla financovat Evropská unie prostřednictvím dotací z programu IROP. „V rámci projektu jsme provedli kompletní konektivitu školy. To znamená kompletní připojení k internetu, úpravy venkovního prostranství a zeleně. V rámci toho projektu jsme také pořídili schodolez a upravili toaletu pro vozíčkáře, aby byla škola plně bezbariérová,“ doplnil ředitel.

Dotace z evropských zdrojů byla necelých šest milionů korun, zbývající částku do sedmimilionové investice získala škola z prostředků zřizovatele, tedy města Bor. „Zřizovateli za důvěru a vstřícnost děkujeme,“ uvedl ředitel.

Součástí úprav v učebně fyziky a chemie je mimo jiné elektronické propojení všech lavic, různé přístroje pro výuku v hodnotě kolem půl milionu korun, již zmíněné robotické stavebnice a další pomůcky.

Jak ředitel dále dodal, ve škole jsou opraveny téměř všechny učebny a družiny, také dílna na ruční práce. „Příští rok bychom se chtěli pustit do tělocvičny a učebny výtvarné výchovy. Pustíme se také do kabinetů. Připravujeme také projekt na výstavbu venkovního hřiště a dokončení úprav školní zahrady,“ uzavřel Daniel Koblen.

V Boněnově hrála barokní hudba a představili model kostela z Merkuru
VIDEO: V Boněnově hrála barokní hudba a představili model kostela z Merkuru