Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola nespadne, je z ní radnice

Broumov – Obyvatelé v ní najdou nejen obecní úřad, ale také několik kluboven, knihovnu a společenský sál.

28.7.2014
SDÍLEJ:

Od soboty mají obyvatelé Broumova k dispozici rekonstruovaný objekt bývalé školy s obecním úřadem, klubovnami, knihovnou a společenským sálem. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Léta budova bývalé školy v Broumově chátrala a byla nevyužita. Teď její fasáda i interiér září novotou a je k dispozici všem obyvatelům obce.
V sobotu představila obec dokončený zrekonstruovaný objekt veřejnosti, kterou seznámila s tím, co vše zde lidé najdou. „Bude tady klubovna pro činnost mládeže a seniorů, v patře společenský sál pro pořádání kulturních a společenských akcí. Místo zde našla obecní knihovna a v přízemí je obecní úřad," vypočítal starosta Broumova Ondřej Liška.

Ten doufá, že se obyvatelé obce budou o objekt vzorně starat. „Není to úplně jednoduché v tak malé obci tak velký projekt uskutečnit. Věřím, že lidé budou dbát na to, aby se z objektu nestala zase tak zchátralá budova, na kterou jsme se tady dlouho dívali," dodal starosta.

Téměř každý den strávil na stavbě místostarosta Broumova Milan Víšek. „Celá rekonstrukce trvala prakticky čtyři roky. Samotná přestavba sice byla kratší, ale vše začalo v roce 2010 tím, že škola byla tehdy bezplatně Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových převedena do vlastnictví obce," uvedl Víšek.

Poté, co obec budovu získala, začal se vytvářet projekt na její rekonstrukci a budoucí využití.

„Protože nám bylo jasné, že přestavba bude náročná a nákladná, současně s tím se začalo jednat o možnostech získání dotace, aby mohla být oprava provedena," vysvětlil místostarosta.

Samotné stavební práce byly zahájeny na podzim roku 2012. „Dotace z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova činila kolem osmi milionů a celkové náklady jsou přibližně deset a půl milionu korun."

V přízemí je kromě obecního úřadu ještě knihovna a dvě klubovny, které budou využívat místní spolky, a toalety. Po schodišti se pak dojde do společenského sálu v prvním patře. Sál má veškeré potřebné zázemí, jako je například kuchyňka a barový pult a kromě kulturních a společenských akcí je možné jej využívat i ke sportovním účelům – cvičit zde budou ženy, je možné tady hrát také stolní tenis. „Sál vznikl spojením dvou tříd a chodby, která mezi nimi vedla," vysvětlil starosta Broumova.

Celý objekt je bezbariérový. V zadní části vede ke druhému vchodu kovová nájezdová rampa pro vozíčkáře, uvnitř je výtah.

Autor: Jiří Kohout

28.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení