Pedagogický sbor v čele s ředitelkou školy Alenou Kaľavskou se drží zejména čtyř cílů, které chtějí dodržet. Dětem chtějí formou exkurzí a výletů představit zajímavá místa regionu, dále rozšířit a prohloubit školní znalosti a vědomosti zábavnou formou, navázat nové přátelské vztahy s žáky z různých škol a otevřít školu pro širokou veřejnost, spolupracovat s místními organizacemi a podnikateli.

„Na začátku června proběhl Den dětí spojený s Dnem životního prostředí. Kromě žáků školy byly pozvány i ostatní děti z obce, děti ze sousední mateřské školy a kamarádi ze Základní školy ve Svojšíně. Pomohli i zástupci dobrovolných hasičů z Konstantinových Lázní," představila akci ředitelka základní školy Alena Kaľavská.

Mezi další akce, které jsou naplánované, patří Poutní cesta Cyrila a Metoděje. Akce je pořádána v rámci kroužku Základy křesťanství, který vede Marie Vaňková z Konstantinových Lázní. Ta připravila pro všechny žáky interaktivní historické putování zaměřené na významnou událost tohoto roku – 1150 let od příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu.

„V polovině měsíce června jsme připravili školní výlet na ekologickou farmu v Újezdu nad Mží. Ráno po osmé hodině odjedeme vlakem do Plešnic a odtud půjdeme přibližně dva kilometry pěšky na farmu. Zde jsou připravené vzdělávací programy. Následovat bude prohlídka farmy a podle počasí a času vycházka na zříceninu hradu Buben nebo na přehradu Hracholusky. Výběr necháváme na dětech. Výlet na konci školního roku je tradicí všech škol, cíl výletu vybíráme podle cenové a časové dostupnosti, v posledních letech se zaměřujeme na zajímavá místa stříbrského a tachovského regionu. Akce je součástí projektu školy ´Putování za řemesly´ a je finančně podpořena z grantového programu Mikroregionu Konstantinolázeňsko ´Haranti´," dodala Kaĺavská.

Další naplánovanou aktivitou, která proběhne 20. června, je odpolední exkurze autobusem do městečka Úterý. Zde proběhne prohlídka infocentra, keramické dílny a místní školy, na programu dne je také procházka po naučné stezce historickým městečkem. Akce je také finančně podpořena z grantového programu Mikroregionu Konstantinolázeňsko ´Haranti´. V měsíci červnu zažijí žáci základní školy také akci nazvanou „Den pro milkovské stromy". Akce zahrnuje odpolední pěší výlet do zaniklé osady Milkov, kde žáci budou plnit rozmanité úkoly připravené členy Mikroregionu Konstantinolázeňsko. Budou s geodetem zaměřovat místa, kde stály domy v osadě, budou meditovat pod stromy, poslouchat příběhy o vystěhování původních obyvatel, objevovat různé přístupové cesty a zjišťovat zajímavé informace o bývalé osadě.

„Každoroční tradiční akcí školy na konci školního roku je pasování a loučení žáků. Celá akce je v režii žáků páté třídy, kteří si pro své spolužáky a rodiče připraví poslední program v naší škole a zároveň pasují čtvrťáky na ´mazáky´ školy. Akce se koná na školní zahradě, žáci obdrží vzpomínkové ročenky a drobné dárky a vše je ukončeno výpalem keramiky v Raku peci a velkým táborovým ohněm," představila další akci Kaĺavská.

Předposlední den školního roku proběhne odpolední pěší exkurze do Bezdružic do místní pekárny s výkladem o přípravě a pečení chleba a dalšího pečiva. Akce je součástí projektu školy ´Putování za řemesly´ a je finančně podpořena z grantového programu Mikroregionu Konstantinolázeňsko ´Haranti´. Všechny akce, které jsou pořádány jak pedagogy základní školy, tak i žáky, mohou navštívit i ostatní děti a rovněž zájemci z řad mládeže, žáci ze sousedních škol i děti ze stacionáře Víteček z Černošína.

Iveta Luňáková