Škola bude v pátek oslavovat 15 let od přestěhování do současné budovy, 65 let od otevření prvního českého gymnázia ve Stříbře a 140 let od založení německého gymnázia ve městě.

„Oslavy jsme soustředili do dvou částí. Ta první začne v 15 hodin v aule školy a pozvali jsme na ni naše přátele, partnery, spolupracovníky, politiky a další hosty. Druhá část oslav pak je od 17 hodin a je určena vlastně veřejnosti,” informoval Deník ředitel stříbrského gymnázia Milan Deredimos. „Ten, kdo příjde v pátek v podvečer do školy, může nahlédnout do učeben, popovídat si se zaměstnanci i se studenty. Pozvali jsme také naše absolventy, aby si školu a její zařízení prohlédli,” dodal Deredimos.

Gymnázium ve Stříbře původně sídlilo na náměstí v levém rohu jeho východní části. V letech 1862 až 1863 byl podle údajů na internetových stránkách školy zbořen bývalý panský dvůr a na stejném místě postavil stavební mistr Mrasek z blízkých Kladrub novostavbu, ve které již od roku 1863 působila „Hauptschule” (druhý stupeň základní školy) a v roce 1864 nižší reálná škola. „Zásluhou tehdejšího starosty Stříbra, Adolfa rytíře von Streeruwitz, se Stříbro stalo 22. října 1870 budoucím sídlem reálného a vyššího gymnázia, které mělo být vybudováno na náklady českého studijního fondu, k čemuž došlo na základě výnosu číslo 7403 zemské školní rady v Praze,” píše se na stránkách gymnázia. To sídlilo až do přestěhování do současné budovy v objektu, který dnes využívá stříbrský dům dětí a mládeže.

České gymnázium, první české gymnázium ve městě, vzniklo k 1. září 1946. V polovině devadesátých let se pak škola přestěhovala z prostor, které již výuce nevyhovovaly, do moderní budovy.

V té dnes působí osmileté gymnázium a čtyřletá obchodní akademie. „V současné době má škola celkem 358 studentů ve dvanácti třídách a třicet pedagogů,” doplnil ředitel školy.