Páteční program začíná už v půl deváté ráno na odborných pracovištích v Oldřichově a v dílnách ve firmě BHS v Tachově. „Od půl deváté budou na obou pracovištích dvě skupiny žáků základních škol, mimo jiné přijedou žáci z Boru či z několika tachovských škol. budou si moci vyzkoušet řemesla, která se na těchto odborných pracovištích vyučují,“ sdělila Deníku zástupkyně ředitelky světecké školy Marie Smetanová.

Děti, které se ukázkového dne řemesel zúčastní, se mohly přihlásit už předem. Řemesla si přímo vyzkouší, budou pracovat na strojích a zařízeních, s nimiž pracují studenti školy při praxi. „Po dvou hodinách se obě skupiny vystřídají, ta oldřichovská pojede do BHS a ta z BHS do dílen v Oldřichově. To bude dopolední program. Po poledni se pak obě skupiny sejdou ve škole ve Světcích, která jim bude rovněž k dispozici, aby žáci poznali učebny a vůbec prostředí školy,“ doplnila Smetanová.

Ve škole se také v pátek uskuteční slosování nezávazných předběžných přihlášek, které zájemci o studium vyplňovali počátkem listopadu na výstavě studijních možností sgtředních škol v tachovském areálu Mže.

Škola ve Světcích bude v pátek otevřena veřejnosti od 9 do 17 hodin. Děti a rodiče mohou školu navštívit po celý den, budou si moci prohlédnout učebny, odborné učebny, veškeré zařízení školy. K dispozici budou mít informace o studiu a o dalších možnostech.

Podobný program bude o den později, kdy se škola stane součástí Dne stavitelství a architektury. „V tento den začíná program v devět hodin ráno a končí ve dvě hodiny odpoledne. Kromě školní budovy ve Světcích budou přístupna také odborná pracoviště, tedy dílny ve firmě BHS v Tachově a areál praktického vyučování v Oldřichově. Rodiče a děti budou tedy mít i v sobotu možnost seznámit se s možnostmi studia na naší škole,“ dodala zástupkyně ředitelky.