„Místo původně plánovaných osmi kol se jich kvůli karanténě uskutečnilo nakonec sedm. S ohledem na nenadálou situaci se ale vše podařilo na výbornou,“ byl spokojený ředitel pořádajícího Domu dětí a mládeže Tachov Václav Mužík.

Jak dodal, dvě zmeškaná kola se podařilo nahradit a soutěž tak byla zkrácena pouze o jedno kolo.

Soutěžilo se v kategoriích jednotlivců a družstev, přičemž do soutěže družstev byly započítány výsledky tří nejlepších střelců z dané školy. Celkem se zúčastnilo 23 žáků ze tří tachovských základních škol. „Velký dík a pochvala patří všem zapojeným školám, zejména pak konkrétním dětem, které výpadek nezdolal, a většina z nich do soutěže opět naskočila,“ doplnil Mužík, který doufá, že jubilejního desátého ročníku se zúčastní hojný počet soutěžících.

Výsledky:

Soutěž tříčlenných družstev: 1. ZŠ Hornická (v součtu 1781 nastřílených bodů), 2. ZŠ Zárečná (v součtu 1671 nastřílených bodů), 3. ZŠ Kostelní (v součtu 1483 nastřílených bodů).

Soutěž jednotlivců: 1.Tomáš Königsmark (ZŠ Hornická – 608 nastřílených bodů), 2. Josefína Šíchová (ZŠ Zárečná – 552 nastřílených bodů), 3. Miloslav Burda (ZŠ Hornická – 530 nastřílených bodů).