Školáci z páté třídy Základní školy Hornická zasedají při hodinách pracovního vyučování do lavic a věnují se výrobě zajímavých výrobků.

Vlastnoručně vytvořené dekorace a zboží pak budou prodávat na Velikonočním trhu. „Pomáhají nám maminky, babičky i dědečkové, ale hlavní podíl práce odvedou samy děti. Musím je pochválit, jsou moc šikovné. Doufáme, že si lidé cestu na trh najdou a naše výrobky se jim budou líbit,“ řekla Deníku třídní učitelka páté třídy ZŠ Hornická Petra Braunová a doplnila, že s nápady přicházely i děti. „Kromě dekorací nabídneme také medové pečivo, slané pečivo, domácí ovocnou šťávu a další dobroty.“ dodala Braunová.

Velikonoční trh chystají školáci jako vyvrcholení projektu Abeceda peněz. Od jedné z tachovských bank získali půjčku v hodnotě tři tisíc korun, půjčené peníze mají zhodnotit, půjčku vrátit a zbytek použít na to, co si sami vyberou. Nenásilnou formou tak zjišťují, že bez práce nejsou koláče.

Jasno už mají školáci také v tom, na co peníze použijí. „Chtěli bychom jet na hezký a zajímavý školní výlet s naší třídou. Zároveň to bude rozloučení s paní učitelkou Braunovou, která bude mít v příštím roce už zase prvňáky,“ odtajnil plány páťáků školák David Tikal.

Velikonoční trh se koná v úterý 16. dubna od 13 do 17 hodin v ulici Boženy Němcové v Tachově.