„Úmyslně jsme vybrali tohle místo. Má úžasnou atmosféru, která děti doslova pohltila, jejich nefalšované nadšení nás velmi potěšilo,“ řekla jedna z učitelek Barbora Hájková. Za slunečného počasí, které si prý škola objednala, prošla výprava naučnou včelí stezku. „Získali jsme zde spoustu užitečných informací o chovu včel a jejich životě,“ vylíčila ředitelka školy Alena Kaĺavská. Školáci se také seznámili s měřením hodnot v meteorologické stanici Bolevec, při procházce areálem viděli a poznávali spoustu stromů, zdejší celosvětová sbírka borovic je unikátní a výletníci z nich nemohli spustit oči.

„Děti se seznámily s mnoha pro ně novými pojmy i věcmi. K čemu slouží lesní školka, co je to srážkoměr či parazit, jak se pozná včelí královna a jaký je rozdíl mezi rohy a parohy. Bylo krásné pozorovat, jak informace doslova hltají,“ pochvaluje si další z výpravy, učitelka Erika Hovorková.

Zážitkem bylo krmení daňků ve zdejší oboře donesenými jablíčky a mrkvemi. Spousta nevšedních zážitků, soutěže, luštění tajenek a pečení špekáčků u táborového ohně na konci výletu malé cestovatele příjemně unavily. Některé dokonce natolik, že cestou domů nemohli udržet oči a chvíli si ve vlaku a autobuse schrupli.