Poslední dva předměty byly situovány do okolí Hluboké nad Vltavou, kde žáci se svými učiteli Lukášem Hrubým a Martinou Horáčkovou Kubaštovou navštívili jeden z nejznámějších českých zámků Hluboká a ujít si nenechali ani návštěvu zdejší zoologické zahrady. Na první pohled si zamilovali malé medvídě a tak se společně rozhodli ho adoptovat a na dálku podporovat.

Celá třídenní akce však byla pojata především ve sportovním duchu. Sotva ve čtvrtek 11. května školáci hodili své batohy na postele, už se nemohli dočkat, jak vyrazí na rafting v Českém Vrbném. „Svezení na raftu na divoké vodě bylo zážitkem pro nás všechny,“ usmívá se jeden z pedagogů Lukáš Hrubý. „Troška té vody, co nám do nafukovacích raftů cákala aspoň ty mladé divochy zchladila,“ dodává. Páteční odpoledne pak patřilo výšlapu na kolech a koloběžkách zapůjčených v kempu, kdy cílem bylo dorazit k osm kilometrů vzdáleným ferratům a zdolat je. „Lezení podél vody děti bavilo. Večer už unavení sportovali pasivně, zhlédli jsme živé utkání v baseballu,“ pokračuje v líčení nevšedního výletu učitelka Martina Horáčková Kubaštová.

Program sportovního kempu byl zakončen v sobotu, kdy zdatnost mladých sportovců prověřila velká lanová dráha. Příjemnou skutečností bylo, že po celou dobu pobytu mohli žáci využívat vybavení sportovně relaxačního areálu – trampolíny, prolézačky a workoutové hřiště.

O tom, že se dětem se program líbil, a domů se vracely spokojené a se spoustou zážitků svědčilo při loučení společné: „Děkujeme, bylo to super, a pojedeme za rok zase, že jo?“