Na louce za mateřskou školou bylo Pavlem Končickým zakresleno dopravní hřiště s různými trasami jízdy a s připravenými značkami. Děti jezdily na svých kolech po této trase a učily se, jak mají správně svá kola na silnicích obsluhovat, jak správně ukazovat a zejména poznávat dopravní značky.

„Tuto akci pořádáme dvakrát do roka. První část je věnovaná teoretickým znalostem a druhá část je již praktická," vysvětlila ředitelka základní školy Alena Kaĺavská.

Akce se zúčastnili žáci od první třídy do páté třídy. „Kdo měl své kolo, tak si ho přinesl. Kdo ho neměl, tomu ho pan Končický zapůjčil. Podmínkou ale byla vlastní ochranná přilba," dodala ředitelka.

Základní škola Konstantinovy Lázně již sklidila úspěch v okresním kole dopravní soutěže, které se konalo nedávno v Tachově. Čtyři žáci ze základní školy v Konstantinových Lázních přivezli domů pěkné čtvrté místo. Celkem se účastnilo dvanáct škol.

Podle ředitelky školy patří velké poděkování právě Pavlu Končickému, který se dětem při akci věnoval a předával jim velmi důležité znalosti z dopravního prostředí.

Iveta Luňáková