Malou pozorností se je rozhodli podarovat učitelé a děti z Polska, se kterými strážské děti během loňského roku pracovali na mezinárodním projektu. „Už během vánočních prázdnin nám přistála v poště velká obálka. Byla z Polska od paní učitelky Renaty Konieczne ze Szkoły Podstawowe v Częstochowie. S těmito žáky a školou jsme spolupracovali už v loňském roce na eTwinningovém projektu Traja pátrači,“ napsala vedoucí vychovatelka školní družiny Jaroslava Pachlová a doplnila, že na své kamarády ze Stráže mysleli i děti z další zahraniční školy.

DĚTI ZE SLOVENSKÉ MĚSTEČKA vyrobily pro kamarády  magnetky pro štěstí, s jednotlivými znameními zvěrokruhu.Zdroj: Jaroslava Pachlová

„Už během vánočních svátků jsme dostali dárek také od kamarádů ze slovenského městečka Ilavy, kteří jsou našimi projektovými partnery. „Dárek z Ilavy jsme dostali ještě před vánočními svátky, tehdy odpoledne už nás ale bylo ve škole málo a tak jsme si rozbalení zopakovali ještě jednou po novém roce, abychom si to všichni náležitě užili.“ uzavřela Jaroslava Pachlová.

KOSTEL SV. MARTINA V DAMNOVĚ prochází obnovou. Po výměně a opláštění kopule získá novou střechu.
Nová báň už kostel zdobí. Část střechy je v dezolátním stavu