Do školky chodí v současné době 43 dětí, kapacita je něco přes padesát. V posledních třech letech ale podle Benediktové počet předškoláků stagnuje.

„Naše školka má, jako každá, vlastní vzdělávací program. Ten náš se jmenuje Aby oči viděly, aby ruce uměly. Zaměření je všeobecné, ale hodně se věnujeme ve výuce přírodě a životnímu prostředí,“ uvedla vedoucí učitelka.

Školka se výrazně podílí i na veřejném životě ve městě. Pořádá svůj vlastní masopustní průvod po městě, o pouti pravidelně zve na výstavu výtvarných prací. Děti vystupují na vítáních občánků, na akcích pro seniory, pro maminky se pořádají tradiční besídky k různým svátkům.

„Vyvrcholením bývá každý rok vánoční lampionový průvod a účast na vánočních trzích, kde se prodávají výrobky dětí. Z výnosů jsme dětem do školky koupili DVD přehrávač a ještě jsme přispěli na charitativní fond Sidus, se kterým spolupracujeme,“ sdělila nám Benediktová.

Mateřská škola patří pod Základní školu v Bezdružicích. Obě zařízení spolu úzce spolupracují, a to nejen na poli legislativním. Děti z prvního stupně základní školy chodí do školky pravidelně na divadlo, společně také občas jezdí na výlety. Většinou do blízkého i vzdálenějšího okolí. „Byli jsme na Krasíkově, na Ovčím vrchu, ale i v Horšovském Týně, v Nebílovech, nebo třeba v Divadle Alfa v Plzni,“ informovala vedoucí učitelka.

Školka prochází postupnou rekontrukcí. Loni se měnilo topení. Teď je v objektu plynové. „Od září je ve zkušebním provozu a zatím funguje bez komplikací,“ uvedl starosta Bezdružic Jan Soulek s tím, že letos se ve školce budou měnit okna a postupně se celý objekt zateplí.