Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školka se rozšíří a kuchyně bude vařit i pro cizí strávníky

Kostelec – Obec Kostelec od základů přestavuje tamní mateřskou školu. Po dokončení stavby za patnáct milionů korun zde uživatelé najdou o jedno patro navíc, moderní herny, třídy, zázemí i kuchyni, která bude vyvářet také pro veřejnost.

28.7.2011
SDÍLEJ:

Obec Kostelec od základů přestavuje tamní mateřskou školu.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Rekonstrukce začala v dubnu a v současné době finišuje k závěru první etapa, aby do školky mohly v září začít docházet děti. „Rekonstrukce staré školky byla už nezbytná. Plochá střecha neodpovídala technickým stavem, do školky prasklinami zatékalo,“ řekl Deníku starosta Kostelce František Trhlík.

Přestavbou vznikne ještě jedno patro a z jednotřídky se stane dvojtřídka. Tím se také navýší kapacita školky ze současných 28 dětí na 50. „Stávající kapacita už také byla na hraně, zařízení bylo nutné rozšířit,“ vysvětlil starosta.

Projektem rozšíření mateřské školy se navýší nejen kapacita školky, ale vybudováním nové moderní kuchyně bude možné vařit také více obědů. „Po uvedení nové kuchyně do provozu počítáme až se stovkou strávníků. Kromě dětí bude tedy možné vařit i pro další strávníky, třeba pro seniory. Vedle kuchyně vznikne také místnost pro stravování zaměstnanců obce,“ uvedl Trhlík.

Dalším zařízením, které přestavbou mateřské školy vznikne, bude centrum pro mimoškolní činnost dětí v obci. To bude otevřené v odpoledních až večerních hodinách a obec na jeho budoucí náplni a provozu spolupracuje s Domem dětí a mládeže ve Stříbře. „Dům dětí a mládeže je naším partnerem a bude zajišťovat náplň činnosti včetně pracovníka, který se o děti bude v centru starat,“ řekl Trhlík s tím, že po skončení doby udržitelnosti projektu bude tato činnost v režii obce.

V těchto dnech se uzpůsobují vnitřní prostory přízemí, budují se třídy, herny, sociální zázemí a kuchyně, aby mohly přijít děti do školky už prvního září. Současně se dokončuje krov pro sedlovou a valbovou střechu. Také se přestavuje kotelna na plynovou, zároveň bude fungovat kotel na dřevní štěpku. Tu bude mít obec z vlastních zdrojů.

Přestavba mateřské školy stojí zhruba patnáct milionů korun, 92,5% nákladů získala obec z Regionálního operačního programu Jihozápad.

Autor: Jiří Kohout

28.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení