Důvodem je stavba nové třídy, kterou bude školka otevírat v září. Vzhledem k zájmu rodičů umístit děti do lomské školky, už totiž její kapacita přestávala stačit.

Po dokončení prací bude mít školka k dispozici tři třídy s celkovou kapacitu 72 dětí. „Stavíme celou jednu třídu, přístupovou chodbu, šatnu a zázemí,“ informoval starosta Lomu Aurel Ardeleanu s tím, že rekonstruovat se bude také současné sociální zařízení.

„Staví se za provozu, i rodičům jsme to vysvětlili, protože školku teď zavřít nechceme. Ale aby firma novou třídu dokončila včas, školku na konci června zavřeme a v září pak otevřeme znovu už s kompletně dokončenou přístavbou,“ uvedl Deníku dále starosta.

Zájem rodičů o lomskou školku je velký. Už nyní je evidováno 69 dětí, které by od září měly začít s docházkou, kapacitu tedy nebude problém naplnit. A kromě místních sem vozí rodiče děti i z širokého okolí.

„Do školky nám chodí děti například až ze Starého Sedliště, z Kočova, také od Černošína,“ potvrdila Deníku ředitelka Mateřské školy Lom u Tachova Jana Bartošová.

„Jsem za takový zájem rád, určitě to je tím, že máme štěstí na výborný personál. Učitelky v čele s ředitelkou se starají, děti mají různé kroužky, jezdí na plavání, na bruslení, mají angličtinu. Myslím, že na to, že to je vesnická školka, je na velmi dobré úrovni,“ konstatoval starosta.

Přístavbu nové třídy pro lomskou školku začali dělníci stavět v polovině března, v současné době už je hrubá stavba před dokončením, v příštích týdnech se začne pracovat na interiérech. Pracuje se včetně sobot.

Kromě samotné stavby bude také nové vybavení, tedy nábytek, pomůcky a řada dalšího.

Celkové náklady se budou pohybovat okolo čtyř a půl milionu korun. Část obec hradí ze svého rozpočtu, kromě toho dostala dvoumilionovou dotaci, která s financováním výrazně pomůže.

Stavbě nové třídy muselo ustoupit malé dopravní hřiště, které vedle budovy bylo dětem k dispozici. To se také dělá nové a našlo se pro něj místo v zahradě mateřské školy.

Policisté rozdávali před školou pomněnky
FOTO: Policisté rozdávali před školou pomněnky