Jak informovala učitelka MŠ Marie Dobiášová, zahradní proměna se odehrála v rámci projektu nazvaného Revitalizace zahrady MŠ Tachov Pošumavská v přírodním stylu a podílely se na ní nejen truhlářské a zahradnické firmy, ale také všichni pracovníci školky a rodiče s dětmi.

"Děti si se svými učitelkami vysázely bylinkové záhonky, květiny, nanosily materiál v podobě šišek, klacíků, korků a s nadšením vyplnily vystavěné hmyzí domečky, kde mohou sledovat vývoj a život hmyzu," uvedla Dobiášová s tím, že školní personál s pomocí rodičů vysázel ovocné stromy a keře.

Vedle už zmíněných výukových altánů a indiánského týpí a dalších prvků jsou v zahradě také nové lavičky kolem stromů, či krmítka pro ptáčky. "Díky zrenovované zahradě tak může začít výuka venku, kde si děti osvojí své rozumové znalosti i pohybové dovednosti. Pobyt venku je velice důležitý pro rozvoj jemné i hrubé motoriky a prostorového vnímání. Děti se tak učí splynout s přírodou, žít v jejím souladu a pomáhat ji," doplnila učitelka z Pošumavské.

Nově je vozík umístěn v lokalitě Jirná u příjezdu z dálnice D5.
Na hornickou historii poutá důlní vozík. Stříbrský nápad převzala i jiná města

Děti rovněž mohou získávat informace o přírodě díky vlastním zkušenostem. "V zahradě si totiž mohou vyzkoušet zasadit rostlinu, pravidelně ji zalévat a zastřihávat, starat o ni, aby na konci mohly pocítit úspěch a sklidit odměnu za své úsilí. Děti mají na školní zahradě i malého králíčka o kterého se společně starají."

Jak dále Dobiášová informovala, zahrada vznikla za finanční podpory dotace Státního fondu životního prostředí České republiky a také za finanční podpory města Tachov. "Tomu tímto velice děkujeme za podporu v rozvíjení a zkrášlování prostředí naší mateřské školky."

Hned na příští týden připravila mateřinka do zahrady dvě velké akce. V úterý to bude školní slavnost pro všechny třídy Zahradní víla a ve čtvrtek odpolední Halloween, na který dostali pozvání i rodiče.