Stalo se tak v rámci pětadvacátého jubilea pracovní činnosti. Výstava se konala po celý víkend v Základní škole v Zárečné ulici. Kroužek vede Miroslav Panský. „Návštěvníci mohli vidět v jedné místnosti, která slouží jako klubovna mladých modelářů, stálé kolejiště, které má rozlohu dvanáct metrů čtverečních. Celková délka kolejí činí přes čtyřicet metrů a jezdí po něm vždy kolem šesti či sedmi souprav,“ uvedl Panský. „V další místnosti jsou pak i další modely domů, krajin, automobilů, městské hromadné dopravy a podobně. Dohromady je tu asi na tři stovky modelů,“ dodal Panský.

Kroužek navštěvuje také devítiletý Šimon Král z Tachova. „Máme moc šikovného vedoucího, všechno umí. Já zatím dělám jen modely z tvrdého papíru. Něco si zkouším i doma. Tam mám také svou dráhu, dvě mašinky a hodně vagónů,“ řekl mladý modelář. „Většinou si to objednávám z internetu, nebo mi něco koupí babička. Myslím, že něco dostanu i o Vánocích,“ dodal chlapec.

Ze Studánky se na výstavu přijel podívat i Ondřej Honzík. „Také mám doma koleje a vláček osobáček. A od další jsem si napsal Ježíškovi, mně se totiž vláčky moc líbí,“ řekl pětiletý Ondra.

Kroužek mladých modelářů se teď také může pyšnit vlastní známkou. „K našemu výročí jsme vydali sto kusů poštovních známek. Věřím, že se zájemcům budou líbit,“ řekl Panský.