Tamní žáci prvního stupně se na dva dny oblékli do pekelných kostýmů a masek. „Před příchodem do školní budovy děti dostaly vstupenky. Ty jim pak Lucifer orazítkoval a ony tak mohly vstoupit do svých tříd,“ informovala nás o průběhu akce učitelka Eliška Barnová, jedna z pořadatelek zábavného programu.

Drobotina se sice v maskách a kostýmech učila, ale výuku si částečně přizpůsobila ke svému obrazu. „ Děti si za velkého nadšení daly lavice dohromady a pak jsme se společně věnovali Mikuláškým tradicím. Bavili jsme se s nimi o tom, odkud toto jméno pochází, odkdy a za jakým účelem se svátek světce slaví,“ shrnula Eliška Barnová. Malí žáci se na dny plné zábavy nesmírně těšili.

„Čertovská škola je lepší, než ta normální,“ svěřil se sedmiletý druhák Míša Kálal. Jeho spolužačka Adrianka Oslancová se zase těšila na středeční Mikulášskou nadílku. „Nebojím se, vím, že to nejsou opravdoví čerti,“ smála se. „Já se ale trošku bojím,“ špitl sedmiletý Ládík Gordončin.

K Čertovské škole patřila i diskotéka, kterou pro své mladší kamarády připravili žáci druhého stupně. „Děkuji touto cestou všem, kteří se na akci podíleli a pomohli tak připravit skvělý zážitek. Povedlo se to, děti byly nadšené a bylo na nich vidět, že vše prožívají. Jsem přesvědčený, že projekt splnil svůj cíl. Tedy pobavit naše žáčky,“ vyjádřil se Karel Halla, ředitel přimdské školy.