VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy a neziskovky si v Kostelci ujasnily spolupráci

Kostelec – Zástupci partnerských škol spolupracující na projektu inkluzivního vzdělávání a neziskových organizací se na začátku víkendu setkali v Kostelci u Stříbra.

3.4.2011
SDÍLEJ:

Zástupci škol a neziskových organizací spolupracujících na projektu inkluzivního vzdělávání se sešli v Kostelci u StříbraFoto: Renata Wilflingová

Tématem prvního setkání ředitelů a zástupců škol spolupracujících s projektem CPIV Plzeň byla vzájemná spolupráce těchto škol a neziskových organizací Plzeňského a Karlovarského kra­je.

Projekt CPIV (Centrum podpory inkluzivního vzdělávání) se zaměřuje na pomoc při začleňování žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do vyučovacího procesu na školách běžného typu. Center podpory pracuje v Česku devět a každé z nich obstarává jeden až dva kraje; plzeňské centrum má na starosti školy Plzeňska a Karlovarska.

Činnost plzeňského centra stručně Deníku představila jeho koordinátorka Ivana Kotrbatá. „Snažíme se o usnadnění práce učitelů s žáky, kteří mají nějaké znevýhodnění, ať už tělesné, socální, nebo mají například problémy se zvládnutím učiva z důvodů poruchy učení či chování. Pedagogům nabízíme konzultace a spolupráci s psychology, se speciálním pedagogem a se sociálním pracovníkem z našeho centra. Dále pro pedagogy zajišťujeme kursy pod vedením odborných lektorů či výpomoc při podávání různých žádostí o granty a dotace.“

Cílem kosteleckého setkání ředitelů a zástupců škol, které se konalo v Golf Clubu Alfrédov, bylo především představení několika neziskových organizací, které v Plzeňském a Karlovarském kraji působí. „Oslovili jsme hlavně takové organizace, které pracují s rizikovými nebo problémovými dětmi a žáky,“ uvedla Kotrbatá.

První z bloku příspěvků patřil Centru na podporu integrace cizinců (CPIC), mezi jehož klienty patří lidé ze zemí nezačleněných do Evropské Unie. Integrační centra jim zajišťují právní a sociální pomoc, poradenskou činnost a tlumočnictví. „Nejčastěji však klienti využívají naše kursy českého jazyka,“ uvedla vedoucí karlovarského centra Pavlína Hanková. „Ke kvalitní spolupráci školy s rodiči žáků cizinců je totiž nejprve nutné odbourat jejich jazykovou bariéru.“

Následující příspěvek byl věnován nabídce podpory studentům s duševním onemocněním či s mentálním handicapem. Tu v plzeňském kraji zajišťuje občanské sdružení Ledovec. Marek Rubricius z tohoto sdružení přiblížil Deníku jeho činnost: „Práce s našimi klienty probíhá formou setkávání a neformálních rozhovorů. Navrhujeme například individuální formy výuky, pro školy poskytujeme preventivní semináře. Odbornou pomoc však zajišťujeme nejen studentům samotným, ale také jejich rodinám, protože pro ně může být duševní onemocnění dítěte zatěžkávací zkouškou.“

Největší prostor v programu setkání dostalo občanské sdružení Kotec, které představilo tři své sociální služby: nízkoprahové kluby v Tachově, Stříbře a Mariánských Lázních, středisko primární prevence Prev-centrum a Centrum podpory rodiny. „Abychom pomohli dítěti, zaměřujeme se na pomoc celé rodině,“ uvedla vedoucí této sociální služby Dagmar Roučková. „Naše práce se týká zejména rodin sociálně znevýhodněných. Vypomáháme například při sestavování jejich rodinného rozpočtu, asistujeme při jednáních na úřadech.“

Po krátké přestávce následoval příspěvek Evy Haunerové z občanského sdružení Český západ, které se zaměřuje na práci s lidmi ze sociálně vyloučených oblastí v Karlovarském kraji. Blok příspěvků zakončilo představení organizace Audit, zabývající se poradenskou činností.

V závěrečné volné debatě si zástupci škol vyměňovali své zkušenosti ze spolupráce s různými poradenskými zařízeními či z vlastní pedagogické praxe. Jak uvedla Ivana Kotrbatá, i to bylo jedním z cílů tohoto setkání. „Přáli bychom si, aby se šířily hlavně příklady dobré praxe, tedy fungující a efektivní způsoby řešení problémů. Ty můžou být vynikající inspirací pro učitele na ostatních školách.“

Další setkání ředitelů a zástupců škol začleněných do projektu CPIV je již v plánu. „Rádi bychom udělali podobné setkání na podzim letošního roku,“ sdělila Deníku Kotrbatá. V nejbližších týdnech pak plzeňské Centrum podpory inkluzivního vzdělávání chystá setkání asistentů pedagogů spolupracujících škol. Setkání bude zaměřené na práci s žáky s nižšími rozumovými schopnostmi, případně na žáky s mentálním handicapem.

Autor: Jiří Kohout

3.4.2011
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 14 000 Kč

Montéři kovových konstrukcí montér kovových konstrukcí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: misto výkonu práce Dukelská č.p. 1427, 349 01 Stříbro (ve firmě Kermi s.r.o.), osobní kontakt PO-ČT 9.00-12.00 hod.,. Pracoviště: Hysop management s.r.o.(stříbro), Dukelská, č.p. 1427, 349 01 Stříbro. Informace: Vu Van Hoang, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 75 Kč

Pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy jinde neuvedení Bezpečnostní pracovník Tachov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce - Tachov , 12-ti hodinové směny, ranní - noční, turnus. Jednoduchá administrativa, základní práce na PC, požadujeme čistý trestní rejstřík , zodpovědnost. Mzda 75,- Kč/hod. Bonusy. Vhodné i pro OZP. Možnost i zkráceného úvazku.Nástup možný ihned. , První kontakt prosíme telefonicky popř. e-mailem.. Pracoviště: Group bbs, s.r.o.(pracoviště grammer - recepce), Okružní, č.p. 2042, 347 01 Tachov 1. Informace: Libor Blahuta, +420 775 870 984.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Policista, strážník 21 840 Kč

Policisté policista policie ČR. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21840 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: místo výkonu práce..Tachov a Plzeňský kraj, Přijímací řízení k Policii ČR, Uchazeč absolvuje psychotesty,fyzické testy,zdravotní prohlídku., Po úspěšném absolvování přijímacího řízení je přijat do služebního poměru Policie ČR na dobu určitou se zkušební dobou 6 měsíců .:Po uplynutí zkušební doby může příslušník požádat o přiznání náborového příspěvku ve výši 75000Kč., Po přijetí je policista vyslán na základní odbornou přípravu v trvání 12 měsíců: , 1 měsíc řízená praxe ve ŠPS Domažlice, 9 měsíců teorie ve vzdělávacím zařízení v Praze, 2 měsíce řízená praxe ve ŠPS Domažlice, Nástupní plat:, v 1.roce zařazení do 2.PT 21840 Kč, 2.rok zařazení do 3.PT 26090 Kč (po úspěšném ukončení ZOP), Doba určitá je sjednána na tři roky a uzavírá se služební zkouškou. Po zdárném absolvování služební zkoušky se mění poměr na dobu neurčitou., Nabízíme:, -práci která má smysl a pomáhá celé společnosti, -garantované hmotné zajištění a kariérní postup, -široké uplatnění dosaženého vzdělání, - možnost získání vysokoškolského vzdělání, -za spolehlivou dlouholetou službu odchodné a výslužné, Požadujeme:, -občanství České republiky, -věk min. 18 let, -bezúhonnost, -dosažené úplné středoškolské vzdělání, -zdravotní,osobnostní a fyzickou způsobilost, Bližší informace na oficiálních webových stránkách, www.policie.cz, KONTAKT:, Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje,Nádražní 2,306 28 Plzeň,tel. 974 322 654,e-mail, krpp.op.podatelna@pcr.cz. Pracoviště: Krajské ředitelství policie plzeňského kraje(územní odbor tachov), Plánská, č.p. 2032, 347 01 Tachov 1. Informace: Helena Vojtová, +420 974 337 400.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 22 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci v textilní a kožedělné výrobě a v obuvnictví mistr. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce Vysočany č.p. 56, 348 02 Bor u Tachova, Požadujeme:, Středoškolské vzdělání výhodou, Komunikativnost a týmová práce, Zkušenosti na pozici mistra výhodou, Znalost SAP výhodou, Ochota učit se nové věci, rozvíjet se a vzdělávat se , Zodpovědnost, spolehlivost, flexibilitu, Pracovní náplň:, Řízení a organizace svěřeného úseku, Řešení problémů výrobního charakteru, podnikové stravování. Pracoviště: Eissmann automotive česká republika s.r.o., 348 02 Bor u Tachova. Informace: Barbora Kubínová Čechová, +420 374 217 493.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Atleti připravují běžeckou Velikonoční desítku, přihlásit se běžci mohou už teď

V Kladrubech se uskutečnila vernisáž výstav starých pohlednic a modelů aut
14

FOTOGALERIE: Muzeum v Kladrubech za sebou má další vernisáž

Rybičky a Ježci sázeli semínka

Tachov – Vstávej semínko je název jarního ekologického výukového programu, do kterého se zapojily třídy nejstarších dětí mateřinky Pošumavská v Tachově.

OBRAZEM: Velikonoční výstava přinesla i operní árie

Chodová Planá – Děti základní školy v Drmoulu se loučily se zimou a vítaly jaro.

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Meteostanice se otevře pro lidi

Cheb - Jak se na chebské meteorologické stanici měří teplota vzduchu, vlhkost vzduchu, výška oblačnosti, teplota půdy, množství srážek, rychlost a směr větru, tlak vzduchu a mnoho dalšího, budou moci už brzy zjistit všichni zájemci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT