Na tachovském gymnáziu jsou připraveni v případě výskytu nemoci školu uzavřít, zatím ale žádný případ nakažení touto nemocí neregistrují. „Naštěstí na škole zatím nemáme žádný případ prasečí chřipky, ani vysoký výskyt nemocnosti,“ konstatovala ředitelka tachovského gymnázia Irena Jirotková. „Samozřejmě jsme připraveni po konzultaci s hygienikem školu, v případě výskytu chřipky, i dočasně uzavřít,“ uvedla Jirotková.

O výskytu prasečí chřipky se s větším zájmem informují na Střední odborné škole ve Stříbře, na kterou by měli v nejbližší době přijet žáci ze sousedního Německa na návštěvu. „Zatím nemáme informace, že by se u nás na škole objevila prasečí chřipka. Nemáme ani vyšší nemocnost než jaká byla v tomto období v minulých letech,“ řekl Deníku ředitel Střední odborné školy ve Stříbře, Václav Halada. „V pátek jsem volal na hygienu a informoval jsem se o stavu nemocnosti. Má k nám na školu totiž přijet skupina žáků z Německa, ale zatím to vypadá, že se návštěva rušit nebude. To se ale může změnit každým dnem,“ vyjádřil své obavy Halada.

Zvýšenou nemocnost nezaznamenali ani na Středním odborném učilišti v Plané. „Zvýšenou nemocnost ani případ prasečí chřipky zatím u nás na škole neregistrujeme,“ uvedla ředitelka školy, Sylva Kapolková. „Žáky upozorňujeme ve vyučovacích hodinách, aby dbaly zvýšené hygieny. Trochu se obáváme, aby nám chřipková epidemie nezkomplikovala účast našich žáků na soutěži v Ostravě, kam by měli jet koncem listopadu,“ řekla Kapolková.