Zástupci školy a vybraní studenti přijeli na společné setkání do Mariánských Lázní.

Společný program zahrnoval návštěvu Goethova domu, procházku koridorem lázeňských domů a také turnaj v bowlingu. Setkání bylo zakončeno u slavnostní tabule v restauraci Střední hotelové školy Mariánské Lázně, kde se obsluhy ujali žáci a pedagogové školy.

Školy oslavily šestadvacet let trvající partnerství v Mariánských Lázních.Zdroj: Archiv SŠŽ Planá

Ředitelé všech tří škol ocenili dlouholetou spolupráci a načrtli také plány do budoucna. „Po letech sbližování mezi našimi školami a setkávání při sportovních a kulturních akcích jsme se dohodli také na výměně žáků přímo do studijních oborů v druhé zemi,“ popsal společné setkání učitel ze Střední školy živnostenské v Plané Vladimír Kasík. Doplnil, že v příštím školním roce vyšle plánská škola své dva absolventy tříletého oboru cukrář na pokračující studium Hotel a Tourismusmanagement do FS Wiesau. „Oba žáci byli na naší škole výbornými studenty a jejich studium lze jen doporučit,“ konstatoval Kasík.

Ředitel Fachberufschule Wiesau Wolfgang Eckstein pak doplnil, že se oba regiony profesně a infrastrukturou sblížili a to dává nové šance výměně žáků a stážím pedagogů. „V této převratné době je nutné využít všechny šance k získání konkurenční výhody regionu, který byl dlouhá léta na okraji zájmu. Uděláme vše pro to, aby se to podařilo,“ uzavřel.

Příští setkání v roce 2019 připraví Střední škola živnostenská v Plané. Jeho tématem bude jazykové sbližování.

Kladruby - Návštěvníci kladrubského kláštera se mohli poprvé podívat na krovy kostela Nanebevzetí Panny Marie
Klášter o víkendu otevře i běžně nepřístupnou kapli