„Stávku podpoříme, ale bez přerušení práce,“ tvrdí ředitelka Základní školy v Kladrubech Ilona Křížková. Kromě pedagogických pracovníků ve škole pracuje pět kuchařek, čtyři uklízečky a školnice.

Stávkovat se částečně bude v Základní škole Kostelní v Tachově. „Devatenáct zaměstnanců školy se zapojí do stávky, zajistíme ale čtyři hodiny výuky žákům prvního stupně. Ostatní žáci zůstávají doma, zavřená bude i školní jídelna,“ odpověděla Deníku ředitelka školy Dana Fecková.

Rána po oku se malé Moody už téměř zahojila, nyní si spokojeně užívá nového domova, který jí Tereza Slabá poskytla.
Jednooká mourovatá kočička Moody už má nový domov

Pro všechny žáky se v pondělí 27. listopadu uzavře Základní škola Zárečná v Tachově. „Za předpokladu, že vše dopadne tak, jak je plánováno, a odborový svaz ve středu neodvolá výstražnou stávku, tak se do ní zapojí naprostá většina zaměstnanců školy, těch, co nebudou stávkovat, je skutečně minimum. Z tohoto důvodu budou naše škola i školní jídelna v pondělí zavřeny,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Hnát. Ten se domnívá, že tři hlavní důvody stávky, z nichž jeden je stanovení maximálního počtu hodin (PHMax), které mohou pedagogové odučit, mají své opodstatnění.

Nikdo z vyučujících neprojevil zájem stávkovat na Střední škole Bor. Vedení školy informovalo na školním webu hned 16. listopadu, že ve škole bude probíhat běžná výuka a škola se ke stávce nepřipojí. Dle slov ředitelky Zdeňky Valečkové tato informace platí i nadále.

Perníky, čepičky, rukavičky, šátky pro miminka, teplákové soupravy a mnoho dalšího vzniká pro dobročinné účely pod rukama Kamily Kamínkové z Vysočan.
Tisíce čepic a rukavic našila ve svém volnu pro nedonošené děti žena z Tachovska

„S požadavky odborového svazu se ztotožňujeme, ale škola zavřená nebude,“ řekl Miroslav Fikrle, ředitel ZŠ Mánesova ve Stříbře. „Stávkovat bude jen minimální počet učitelů, za které máme zajištěnu náhradu tak, aby výuka ve škole mohla normálně probíhat,“ dodal.

Jak bude ve školách otevřeno?

Otevřeno, plný provoz:
ZŠ Stráž, MŠ Tyršova Tachov, MŠ Stráž, ZUŠ Tachov, ZŠ a MŠ Halže, ZŠ a MŠ Chodová Planá, ZŠ a MŠ Hošťka, DD Tachov, DDM Tachov, jesle Tachov

Podporují stávku, otevřeno/omezený provoz:
ZŠ Bor, ZŠ Kostelní Tachov, SPŠ Světce Tachov, MŠ Přimda, MŠ Lom, ZŠ P. Jilemnického

Zavřeno:
MŠ Studánka, MŠ Tisová, ZŠ Přimda, MŠ Chodský Újezd, ZŠ Rozvadov, Gymnázium Tachov, MŠ Planá, MŠ Rozvadov, MŠ a ZŠ Staré Sedliště, ZŠ Planá, ZŠ Hornická Tachov, ZŠ Zárečná Tachov, MŠ Tachov - Sadová, PPošumavská, Statrodská, P. Velikého, Slovenská

Ve středu po poledni nebyly k dispozici informace od: ZŠ a MŠ Lesná, MŠ Bor

Zdroj: Mgr. Josef Kožnar, Odbor školství a památkové péče, Městský úřad Tachov