Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skupina ČEZ představí občanům projekt větrného parku u Stříbra

Stříbro - Po několika informačních a diskusních akcích v průběhu celého letošního roku završí společnost ČEZ Obnovitelné zdroje svůj dialog s veřejností ve Stříbře a okolí kampaní na podporu výstavby větrného parku

16.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Akce odpoví občanům na nejčastější dotazy spojené s fungováním větrných elektráren a uvede na pravou míru některé nejrozšířenější mýty.
Informační kampaň představující připravovaný větrný park Stříbro a osvětlující některé hlavní přetrvávající mýty okolo větrných elektráren proběhne v několika krocích.

Zástupci ČEZ budou občanům k dispozici vždy ve čtvrtek 11. a 18. prosince od 14 do 18 hodin v informačním stánku na Masarykově náměstí ve Stříbře, kde jim vedle předvánočního občerstvení a konzultací nabídnou informační bulletin nebo vizualizace větrných elektráren v krajině. Další informace poskytnou také informační tabule umístěné např. na městském úřadě či v infocentru. V posluchárnách místního gymnázia a Střední odborné školy proběhnou přednášky a besedy pro studenty na téma větrná energie.

Detailní novinky o projektu budou dostupné také na speciálních internetových stránkách www.pro-vetrniky.cz

„Lokalita u Stříbra je podle našich dosavadních poznatků z hlediska větrného proudění velmi vhodná. Zároveň si od začátku uvědomujeme, jak důležité je průběžně hovořit o našich záměrech s místní veřejností a zjišťovat postoje lidí,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje.
Po březnové a červnové diskusi v prostorách MKS, resp. kulturního domu, měli občané možnost zúčastnit se bezplatného poznávacího výletu k již existující větrné farmě v Kryštofových Hamrech.

Projekt větrného parku byl prezentován také během akce Den s Tachovským deníkem a na stránkách Stříbrského zpravodaje.

Čtěte také:

Větrníků u Stříbra bude méně

Většina vyplněných lístků je proti větrníkům

Větrné elektrárny ve Stříbře. Proboha to snad ne!

Vzhledem ke společenské diskusi v lokalitě a při respektování odpovědnosti za dopady na životní prostředí se společnost ČEZ Obnovitelné zdroje rozhodla snížit původně zvažovaný počet 13 strojů. Eliminací větrných elektráren situovaných původně v blízkosti města Stříbra a v jižní části katastru obcí Těchlovice a Otročín chce ČEZ Obnovitelné zdroje v maximální možné míře vstříc požadavkům dotčených obcí, např. ohledně hluku a dopadů na krajinný ráz. Společnost současně počítá s dodržením dostatečné vzdálenosti elektráren od obydlených stavení. Jednotkový výkon elektráren má činit 2 MW, výška stožáru 100 m a průměr rotoru 90 až 100 m.

„Obce, na jejichž katastru budou stroje stát, získají pravidelný příspěvek do rozpočtu. Tato částka bude každých pět let navyšována,“ podotkl Josef Sedlák. Město má v případě realizace projektu šanci získat do svého rozpočtu celkově několik desítek milionů korun.

V případě kladného vyjádření občanů v referendu by mělo následovat roční měření větrného potenciálu a zpracování EIA (Enviroment Impact Assassment, Studie posouzení vlivu stavby na životní prostředí), která zohlední všechny aspekty budoucí stavby, jako je například hlučnost provozu či vliv na živou přírodu. Poslední krokem je získání stavebního povolení, které je vázáno právě na schválení EIA.

Bližší informace o připravovaném větrném parku Stříbro včetně vizualizací jsou k dispozici na http://www.cez.cz/cs/energie-a-zivotni-prostredi/energie-z-obnovitelnych-zdroju/vitr/vetrny-park-stribro.html nebo na stránkách vytvořených speciálně na podporu větrného parku Stříbro www.pro-vetrniky.cz

Martin Schreier
manažer komunikace ČEZ


16.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení