Předně už se nejmenuje Hepfelová. Vdala se a je teď Vránová. Také se rozšířil výčet kapel, ve kterých účinkuje. Kromě plzeňské funky formace Buster Nixon stojí u mikrofonu tachovské rockové kapely Dr. Marcy. Ta se v sobotu večer opět představí na domácí půdě, v klubu Rockstar. Kromě Dr. Marcy zahraje v Rockstaru další tachovská formace The New Morning. Svoji novou kapelu a dosavadní muzikantskou dráhu představila Marcela Vránová v následujícím rozhovoru.

Kdy jste začala zpívat?

Bylo to v pěti letech, to jsem začínala v Tachovském dětském sboru. Ale s kapelou jsem poprvé stála na pódiu ve dvanácti, a to s Wyjou. Od čtrnácti let jsem pak pět let zpívala s Erionem.

Vzdělávala jste se nějak hudebně, kromě praktických zkušeností z účinkování v různých skupinách?

Sólový zpěv jsem studovala na Základní umělecké škole v Tachově, pak jsem si ještě soukromě doplňovala vzdělání v Plzni.

O vašem účinkování s Buster Nixon se všeobecně ví. Ale Dr. Marcy je poměrně nová kapela. Představte nám ji. A kam by se dala žánrově zařadit?

Dr. Marcy je tachovská kapela, kterou tvoří kromě mě Petr Blobner (kytara, zpěv), Pavel Dranko (kytara), Jirka Noska (baskytara) a Jindra Vajskebr (bicí). Nemůžu říct, že styl Dr. Marcy by byl nějak vyhraněný. Je to takový pop rock, někdy do punku, jindy více rockovější, písnička od písničky je jiná.

Kdy a jak kapela vznikla a jak jste se v ní ocitla vy?

Někdy na podzim roku 2010 se sešli Petr Blobner s Pavlem Drankem, že by mohli vymyslet nějaký nový projekt. Přidali se k nim postupně ostatní a už od začátku věděli, že chtějí zpěvačku. Oslovili mě v lednu 2011, šla jsem na zkoušku, docela se mi to líbilo, a tak jsem zůstala. První koncert jsme měli po půl roce zkoušení při křtu nové desky Excentru.

Od té doby jste byli vidět a slyšet několikrát v Tachově i okolí. Jak velký podíl má ve vašem repertoáru vlastní tvorba?

My hrajeme vyloženě vlastní tvorbu, částečně česky a částečně anglicky zpívanou. Petr píše texty v češtině, já se snažím o anglické.

O čem jsou vaše texty?

Texty většinou vycházejí ze situací, které nastanou ten den. Samozřejmě se v nich objevují lásky, vztek, prostě emoce.

Píše se vám lépe spontánně, nebo dokážete napsat text, když je to potřeba?

Určitě spontánně. Neumím si sednout a říct si tak teď něco napíšu. A když je dobrá melodie, která mě chytne, jde to většinou samo.

Co znamená název Dr. Marcy. Napovídá, že by mohl mít něco společného s vaším křestním jménem…

Název vznikl jak už to tak bývá v hospodě a má něco společného se dvěma jmény. Dr. znamená zkratku přezdívky Pavla Dranka a Marcy je podle mě. Název byl schválen jednomyslně.

Jaké má nová kapela ambice?

Naší momentálně nejvyšší ambicí je natočit nějaké slušné cd. Teď projednáváme pracovní verzi, vybíráme, co by se mělo objevit na albu a s tím pak chceme jít do studia. Počítáme, že bychom se ve studiu mohli objevit snad do roka. A největší ambicí každého muzikanta je hrát a aby lidi chodili na koncerty.

Zaznamenali jste nějaké ohlasy z řad publika na vaši hudbu?

Překvapilo mě příjemně, že lidi v Tachově začali na naši tvorbu pozitivně reagovat.

Které kapele se teď věnujete víc, Buster Nixon, nebo Dr. Marcy?

S Buster Nixon teď budeme připravovat nové písničky, takže se tomu budu dost věnovat. Také máme na jaře, v květnu a v červnu, poměrně hodně vystoupení. No a s Dr. Marcy zkoušíme každý týden.

Váš manžel je také muzikant, společně jste patřili do sestavy úspěšné kapely Erion. Zahrajete si občas někde spolu?

S manželem si zahrajeme rádi doma, nebo mezi přáteli, pro zábavu.

A jako muzikant má určitě pochopení pro vaše muzicírování. Rodinu asi ještě neplánujete…

Zatím ji v plánu nemáme.

Zpíváte ve dvou kapelách, učíte na základní škole, viděl jsem vás na hokeji, máte jistě dost dalších aktivit. Jak všechno stíháte?

A to ještě studuju filosofii na univerzitě v Plzni. V září bych snad už měla být magistra. Zatím to stíhám. Já se totiž neumím nudit, tak raději furt někde lítám, učím se, hraju, chodím na hokej, s pejskem na procházku, cvičit do posilovny.

Navíc jsem si ve všem profilu na stránkách Buster Nixon přečetl, že máte ráda svíčkovou bez masa, protože nemusíte maso v omáčce. To platí pořád? Co ještě ráda děláte?

Tak svíčková se šesti platí pořád. To je to nejlepší. A jinak se ráda dívám na dobré filmy, když je čas. Třeba Scorsese, Kubrick, Forman, Vláčil, to můžu.

Když jsme spolu hovořili před dvěma roky, říkala jste, že posloucháte ráda rock, jazz, funky. Jmenovala jste Lennyho Kravitze, Jamieho Culluma, Monkey Bussiness. Změnilo se na tom něco?

To platí pořád. Ale také si hodně užívám starších kapel, jako jsou třeba The Doors. Mám ráda Jamese Browna, Jamiroquai, na jejichž koncertě jsem byla.