Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slabý: Je to jeden tunel

Halže - Vodárenské sdružení obcí Halže (VSO) je podle Františka Slabého, plánského místostarosty, tunelováno větší organizací Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech (VSOZČ)

4.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Svazek obcí v okolí Halže se stal členem Vodohospodářského sdružení západních Čech v roce 2001. To v té době ale odporovalo právním předpisům. Tehdy to nikdo neprověřoval, nebyl snad ani důvod. Žili jsme tedy v dobré víře, že jde o platné ustanovení,“ vysvětlil Slabý.
VOSZČ svěřil majetek organizaci Vodárny a kanalizace Karlovy Vary (VAK ).

„Vodárny majetek odepisuje, tedy jí z odpisů lidé zaplatí vodu, protože to je nákladová položka a VSO není vlastníkem financí,“ nastínil problematiku Slabý.
Dále se František Slabý domnívá, že předseda VSO, starosta Halže a předseda dozorčí rady VAK v jedné osobě František Čurka hájí spíše zájmy VAKu a ne Vodárenského sdružení obcí Halže.

„Podle mě to tak je, myslím si, že je to střet zájmů. Celou záležitost jsem dal k prošetření Okresnímu státnímu zastupitelství. k mému velkému překvapení státní zástupce věc odložil jako nedůvodnou, protože prý nebyly zjištěny žádné okolnosti, které by tomu nasvědčovaly. Věc jsem nyní předal Krajskému státnímu zastupitelství,“ uvedl místostarosta František Slabý.

Dále podle slov Františka Slabého uniklo do VSOZČ bezmála třicet dva miliónů korun.
„A nejhorší je, že to nikdo z nás nechce řešit, nebo snad ani nemůže ovlivnit. Manipulují s tím bez odhledu na to, že jsou to peníze z našich zdrojů,“ říká Slabý.

Včera se konala na obecním úřadě v Halži schůze Vodohospodářského sdruření obcí Halže, kde ze slov zástupců města obcí jasné stanovisko.
„Budeme podporovat Františka Čurku, má naši plnou podporu a my stojíme za jeho prací,“ řekl starosta Chodského Újezda Vladimír Marosz.
„Pro mě je to uzavřená záležitost. Vyšetřováním se prokázalo, že je vše v pořádku. Jsou na to i důkazy,“ řekl Deníku starosta František Čurka.

Autor: Josef Holek

4.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení