„Přestože jsme měli trochu obavy, aby tím návštěvnost neutrpěla, nakonec se to nepotvrdilo a návštěvníci přišli,“ sdělila Deníku jedna z pořadatelek MKS Tachov Jaroslava Hohlová. Pro malé i velké byla v předsálí připravena zábavná stopovačka s tajenkou, za jejíž vyluštění děti dostaly odměnu. Sladkost a balonek vykouzlila úsměvy na ústech úspěšných luštitelů. Kdo chtěl mohl se zabavit u deskových her, omalovánek, mandal, luštěním osmisměrek.

Sbírku na dárky ke Dni dětí pro oddělení dětské hematoonkologie ve FN v Plzni uspořádala skupina Benešovice v pohybu s Alfíkem.
Benešovice v pohybu s Alfíkem potěšily onkologicky nemocné děti

Kulturní program pak probíhal ve společenském sále. Jako první vystoupil Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře, který si připravil dvě hudební pohádky – O Červené Karkulce a Šípkovou Růženku. Poté byla připravena mini diskotéka pro děti, při které si děti zatancovaly se studentkami 5. ročníku Gymnázia Tachov, které diskotéku připravily. Následovalo vystoupení oblíbeného souboru Tachovský Kolowrátek, který tradičně nadchl svými folklorními a lidovými písničkami.

Na oslavě Dne dětí se v Kladrubech spolupodílely místní spolky, ale i záchranáři Plzeňského kraje.
Den dětí v Kladrubech počasí nepokazilo

Současně se začátkem kulturního programu se v kinosále promítaly staré fotografie připomínající zašlou slávu bývalého letního kina v Tachově a pak fotografie připomněly některé významné osobnosti Tachova. Promítání připravili jako vždy pánové Aleš Santner a Slavomír Kozák.

Po skončení promítání se v kinosále odehrála malá skeč tachovského divadelního spolku KOMEDYJANTI, kteří si připravili vtipnou glosu na téma vývoje Městského kulturní střediska Tachov a divadla obecně. „Program se pak vrátil do společenského sálu, kde zahrála oblíbená tachovská kapela Bikers Band. Nekonalo se akorát promítání filmu Jak utopit doktora Mráčka, aneb konec vodníků v Čechách neb na to už nikdo nepřišel,“ shrnula sobotní odpoledne Hohlová.