Do Stříbra se přijeli podívat i bývalí rodáci a hosté s partnerských měst. Děj slavností byl rozvržen do pěti částí města. V knihovně bylo čtení dětí s rodiči, v Minoritských zahradách hrál soubor Divoch pohádku a kynologové předvedly ukázky z výcviku psů. Dvůr Zlatého kalicha hostil dechové hudby, záhrala tam Zlatíčka ze Stříbra, Amatovka, Chodovarka a francouzská hudba Union musicale de Moncoutant.

Za poštou si děti užívaly pouťových atrakcí. Centrum slavností ale bylo na Masarykově náměstí. Tam se celou sobotu postupně představovaly kapely Mamasound, Tleskač, K2, Remorse, Queen tribute band, Kabát revival, a Špejbl´s Helprs. Stánky nabízely jak občerstvení, tak sladkosti i dárkové předměty. „Přišla jsem sem s celou rodinou už dopoledne. Vnoučata chtěla všechno možné, nakoupila jsem jim hodně cukrovinek i hračky. Už jsme všichni unavení, jdeme ještě na pouť a pak už raději domů,“ řekla Elena Trojanová ze Stříbra.

Návštěvníci slavností také ocenili odpočinek v Minoritských zahradách, kde se konalo představení pohádky Honza není na draka. „Pěkná pohádka to byla. Líbila se mi hlavně princezna Lenka, která měla krásné šaty a hezky zpívala,“ chválila pohádku Markétka Chválová.

Panové se většinou setkávali u zlatého moku. „Pivo jsem si dal a také se sešel s kamarády z Plané,“ řekl Oto Šavel. „Mám tu také vnučku Kristýnku, ta chtěla hlavně balónek, perník a umělého pavouka. Teď se ještě těším na Spejbl´s Helprs,“ dodal Šavel.

Nabídka kapel však ještě některým nestačila. „Je fajn, že je tu tolik hudby, ale přece jen mě mrzí, že naše město má tolik svých dobrých kapel, a ty tu nikde nejsou. Myslím si, že když jsou to městské slavnosti, měly by se tu představit i naši muzikanti,“ domnívá se Kamila Rybecká.

Slavnosti zakončil v sobotu ohňostroj a v neděli byl ještě silniční běh historickým městem.