„Moc se mi tu líbí," zhodnotil v sobotu plánský Vladimír Dlouhý, který na slavnosti přijel i se svou manželkou na kole. „Chutná mi i jablečné pivo," pochválil specialitu, kterou ku příležitosti slavností uvařil Chodovar.

Stalo se už tradicí, že se při slavnostech nejen návštěvníci baví, ale dokonce i soutěží o nejlepší jablečný závin, takzvaný štrúdl. Nejvzhlednější ho měla Štěpánka Janotová z Plzně a nejchutnější pak Lucie Šplíchalová, taktéž z krajské metropole.

Kdo si chtěl nakoupit různé řemeslnické výrobky, měl široké možnosti. Různorodé produkty zde nabízely zhruba dvě desítky řemeslníků. „Vrch Krasíkov nám začíná být pomalu malý, proto jsme se rozhodli na něj přednostně umístit stánky nositelů značky Místní výrobek ze západu Čech a ostatní řemeslníky pak na další jarmark ve DvořeKrasíkov pod vrchem," uvedla manažerka pořádajícího Mikroregionu Konstantinolázeňsko Miroslava Válová.

Zpřístupněna byla i kaple Máří Magdalény, kde se v současné době pracuje na obnově podlahy. „Novinkou letošní sezóny je pak zpřístupněná vyhlídka z hradní věže," připomněl Jan Florian, další z pořádajících.

Vrch Krasíkov byl odjakživa dominantou regionu. Na něm ale byly i jablečné sady. „Když jsme před deseti lety zpracovávali koncepci obnovy vrchu, jedním z témat bylo zviditelnění lokality. Slavnosti tak připomínají ony sady," uzavřel Florian.