Regionální muzeum Kladrubska ve spolupráci s Městem Kladruby na zahájení slavnosti pozvalo folklórní soubor Tachovský Kolowrátek z dětského domova Tachov. Na jeho vystoupení, které návštěvníci odměnili obrovským potleskem, navázala cimbálová kapela Josefa Feča a přítomné bavila další část odpoledne. A to i přesto, že jedna z přeháněk způsobila, že se muzikanti museli přesunout pod přístřešek k vystavených dobovým zemědělským strojům a hrát bez potřebné ozvučující aparatury

Že jsou malí vzrůstem, ale velcí na duchu, dokázaly zajímavou včelařskou výstavu děti z kladrubského včelařského kroužku. O jejich medové a voskové výrobky stejně jako o samotný med byl velký zájem a návštěvníci si nemohli vynachválit krásně připravenou výstavu. Navíc nabízely k ochutnání lipový a akátový med, jehož lahodné chuti sami každou chvíli neodolaly a připravenými dřevěnými špachtličkami zalovily do ochutnávacích sklenic. Dospělí členové včelařského svazu pak pro nejmenší návštěvníky připravili perníčky, které si mnohá děcka ihned po dozdobení s chutí hned snědla.

Lípy v Prostiboři se letos dočkaly odborného zásahu.
Lípy na návsi v Prostiboři jsou kompletně ošetřeny

Ve stáncích bylo možno zakoupit šperky, koření či upomínkové předměty. Nechyběl tradiční stánek žáků ZUŠ Kladruby stejně jako stánek Kladrubských lesů a stánek Regionálního muzea Kladrubska, který kromě dárkových předmětů nabízel také závěsný kalendář na rok 2023 připravený z fotek Kladrub a okolí.

Později odpoledne se nakonec vyčasilo, což přítomné potěšilo a akci domácí i přespolní zhodnotili jako velmi povedenou.