„Bez konkurence největším tahákem byly motokáry, které na tento den zapůjčil stříbrský dům dětí. Fronty se také tvořily u několik metrů dlouhé skluzavky. Vypadá to, že jsme se do vkusu dětí trefili," řekl Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš.

Krom zmiňovaných atrakcí ale mohou mladí ozkoušet mnoho dalších věcí. Z původního hřiště, které zde stávalo zde zůstal kolotoč, dvoumístná houpačka, nebo pískoviště. Více ale převažují novinky, které jsou více než lákavé. Ve Stříbře si bude možné vyzkoušet lezeckou stěnu, lanový park, nebo další lanové překážky. Jednou z nich bude i několik metrů vysoká lanová věž, která se pro příklad nachází i v Tachově v blízkosti fotbalových hřišť. Své využití si zcela jistě najde i okruh, který obíhá celý areál a pokřtěn byl právě motokárami. „Ty nebudou k dispozici na stálo, ale i tak věříme, že bude okruh využíván. Je určen především pro děti na různých odstrkovadlech, nebo pro inline bruslení," dále uvedl starosta.

Aby hřiště neskončilo jako jeho předchůdce, bude po celou dobu sledováno kamerovým systémem, posíleny zde budou také policejní hlídky. Krom vandalů je zde totiž jedno poměrně zvláštní lákadlo. Stříbrské hřiště je obohacené i o houpačku hnízdo, která se v posledních měsících stala poměrně častým terčem zlodějů. Celkově jich v rozmezí necelého roku zmizelo již šest. „Jsme si této kauzy moc dobře vědomi a v provozu budou různá opatření, která by případné zloděje měla dobře odhalit," řekl již dříve Lukeš.

Co se týká mladých návštěvníků a jejich rodičů, hřiště u nich prošlo na jedničku, za což jsou zástupci města velmi rádi. „Děti byly nadšené. O tom, že to nejsou pouze plané řeči svědčí i fakt, že hřiště bylo až do setmění naprosto plné. Vypadá to, že jsme se s výběrem atrakcí opravdu trefili," s úsměvem na závěr řekl stříbrský starosta.