Týmy TJ Slavoj Tachov, SK DRAK Dalečín a TJ Sokol Slaný se o poslední pozici utkaly v Tachově.

Tachov – Slaný

Program odstartoval souboj domácího TJ Slavoj Tachov, vítěze plzeňského krajského přeboru a vítěze středočeského krajského přeboru ze Slaného. Mírným favoritem byl domácí Slavoj, ale již první utkání naznačilo, že domácí to nebudou mít lehké. Jejich první dvojka v sestavě Švagr, Luley, začala nervózně a prohrála lehce 0:2. Obdobně lehce vyhrála druhá dvojka Tachova 2:0, ale to bylo vše, co Slavoj v tomto zápase předvedl. Sokolíci ze Slaného povolili svému soupeři vyhrát již jenom dva sety a překvapivě lehce porazili domácí tým 5:1 (10:4). Na rozdíl od hostů domácí nepůsobili jako tým, ale spíše jako skupina nesourodých jednotlivců. Slavoj se za celý zápas nedostal ke své hře, útočníci hodně chybovali, polaři kazili nahrávky a ani v poli neoplývali svou obvyklou jistotou. I když trenér Karel Ulmon střídal hráče, využil snad všech možných tajmů, tak nic nepomohlo a Tachovští odcházeli na oběd zklamaní. Týmu chyběl bojovník typu Petra Tolara nebo Petra Rohlíka (zranění), který by vyhecoval manšaft a byl schopný zápas otočit.

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:5.

Slaný – Dalečín

Mezitím dorazilo z Vysočiny družstvo Dalečína i se svými věrnými fanoušky a po přestávce nastoupili Moravané proti družstvu Sokola Slaný. Hráči ze Slaného pokračovali ve výkonech z prvního utkání a první dvě dvojky suverénně vyhráli 2:0. Zdálo se, že hladce vyhrají a pojedou brzy domů. Ale Dalečín již na kvalifikaci v Orlové dokázal, že se nevzdává a že je schopen otočit jakýkoliv stav zápasu. Vyhrál obě trojky a srovnal stav zápasu na 2:2. Potom ale do singlu za Sokol Slaný nastoupil výborný Jakub Beránek, vyhrál 2:0 (10:5, 10:6) a opět vrátil vedení Sokolu. Ale hráčům ze Slaného začaly docházet síly, k tomu se přidalo zranění třísel jednoho z hráčů, a tak před posledním zápasem byl stav utkání 4:4 a musel rozhodnout poslední zápas dvojic. V něm ukázal Jakub Beránek (malý postavou, ale velký výkonem, že umí hrát nejenom singl, ale že dokáže bojovat i ve dvojkách. Svou bojovností i jistotou úderů strhl vítězství v posledním utkání na stranu Středočechů, kteří vyhráli poslední dvojku 2:0 (10:9, 10:8) a celý zápas 5:4 na sety 11:8.

Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4

Tachov – Dalečín

Protože se druhé utkání protáhlo a organizátoři se dostali do časové tísně, tak třetí zápas začal s minimální přestávkou. Domácí se během pauzy uklidnili a začali lépe a obě dvojky vyhráli. Potom hosté z Vysočiny snížili stav na 2:1 a po singlu na 3:2, ale to bylo z jejich strany vše. Hráči domácího Slavoje dotáhli utkání do vítězného konce a vyhráli 5:2 (11:5). Zejména poslední trojice Karla Oktábce zahrála tak, jak by si to fanoušci Tachova přáli a vyhrála poslední utkání 2:0 (10:5, 10:5).

Dalečín si přivezl do Tachova své věrné a hlasité fanoušky, kteří spolu s domácími vytvořili v tachovské hale vynikající nohejbalovou atmosféru. Utkání řídili s rozvahou a s citem pro hru rozhodčí Dutka, Vanya a domácí K. Oktábec. I když chvílemi nebylo v hale nic slyšet, rozhodčí dokázali, že i za těchto podmínek lze zápasy kvalitně zapískat.

Pavel Oktábec (kapitán Tachova): Z výsledku jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát a postoupit do druhé ligy. První utkání jsme nezvládli, hráli jsme špatně a pod svoje možnosti. Chybí nám herní jistota, v plzeňském krajském přeboru se hraje málo zápasů a za sezonu jsme neodehráli ani jeden těžký zápas. S tréninkem to také nepřeháníme a potom když přijdou těžké zápasy, tak je nezvládáme. Chyběl nám také Petr Rohlík, který jediný hraje solidně singl, a ten bod také chybí.

Jiří Beránek (trenér Sokola Slaný): Do Tachova jsme přijeli oslabeni o tři hráče základní sestavy. Přijeli jsme si zahrát a čekali jsme s Tachovem spíše opačný výsledek. Ale všichni naši hráči bojovali, dařilo se nám, a tak slavíme postup do druhé ligy.

Hráči Dalečína: Náš výkon byl trochu ovlivněn dlouhou cestou, ale výletu nelitujeme, zahráli jsme si dvě pěkná utkání.

Výsledky dodatečné kvalifikace:

Výsledky: TJ Sokol Slaný – TJ Slavoj Tachov 5:1 , TJ Sokol Slaný – SK Drak Dalečín 5:4, SK Drak Dalečín – TJ Slavoj Tachov 2:5.

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Slaný, 2. TJ Slavoj Tachov, 3. SK Drak Dalečín.

Sestava TJ Sokol Slaný: Bareš, Beránek Jakub, Beránek Jiří, Černý, Lidický st., Lidický ml., Novák, trenér Beránek Jiří.

Sestava TJ Slavoj Tachov: Ulmon R., Švagr, Luley, Košťál, Šichtanc, Větrovský, Oktábec K., Oktábec P., Kučera, trenér Ulmon K.

Sestava SK Drak Dalečín: Vetešník, Vondra, Gloser R., Gloser M., Bednář, Vomočil, Kysilka, Horváth, trenér Vomočil.

Miroslav Klauber