„Počasí přálo a ovlivnilo návštěvnost, jsme spokojeni," zhodnotila ředitelka pořádajícího MKS Tachov Božena Vaňková. „Program byl natolik pestrý, že si mohl každý vybrat podle svého. Největší ohlas měla bitva husitů a křižáků, která se konala v sobotu hned dvakrát. Líbil se i ohňostroj, do něhož zařadil jeho tvůrce nové prvky. Ohlas měl Kamil Střihavka," uvedla Vaňková. Drobné pihy na kráse se ale našly. „Zklamali mě někteří stánkaři, kteří bez omluvy nepřijeli a jejich předem přidělené místo tak zůstalo prázdné na úkor jiných." Někteří lidé si stěžovali na vstupné a porovnávali s domažlickými Chodskými slavnostmi. „Jenže s nimi se srovnávat nemůžeme, my máme desítky stánků, v Domažlicích stovky, my sedm tisíc návštěvníků, v Domažlicích desetitisíce," řekla ředitelka a přidala pochvalu na pracovníky MKS, ale i na firmu ASA, která zajišťovala úklid.

„To jsme rádi," reagoval obchodní zástupce ASA Miroslav Koutecký. „Po celé slavnosti jsme měli v permanentní službě osádku malého košíkářského auta a točilo se i velké svozové auto. V pondělí jsme prováděli poslední dočišťovací práce."

„Vyjížděli jsme k jednomu případu. Starší ženě se v Hradební ulici udělalo nevolno, záchranka jí převezla na pohotovost," uvedla mluvčí záchranky Lenka Ptáčková. „Policisté nezaznamenali žádný přestupek ani trestný čin," sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Kromě českých policistů přijeli na výpomoc němečtí kolegové. Také městští strážníci zdvojili hlídky. „Kromě drobností, jako jsou například vysypané koše, jsme žádné přestupky nezaznamenali. Rád bych za to občanům poděkoval," uvedl jejich velitel Jaroslav Klíma.

Pozitivně hodnotí slavnosti i starosta Ladislav Macák: „Potěšila mě velká návštěvnost. Zásadní problémy nebyly, jen stížnosti na hlučnost."