Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slováci hodnotili

STŘÍBRO - Ve Stříbře sešli 26. ledna členové, sympatizující a hosté Obce Slovákov na své druhé konferenci

29.1.2008
SDÍLEJ:

Ve Stříbře sešli 26. ledna členové, sympatizující a hosté Obce Slovákov na své druhé konferenciFoto: DENÍK/Martina Sihelská

Hodnotili období za poslední tři roky. Činnost OS je bohatá a zaměřuje se především na děti. Pořádá pro ně zájezdy na kulturní památky, do ZOO, hrátky při příležitosti Dne dětí, loučení s prázdninami, Mikulášské besídky apod. Členové OS pomáhají i při různých akcích pořádaných MKS Stříbro.

Konference se jako hosté zúčastnili p. Silvie Čermáková, členka výkonné rady OS v České republice a Mgr. Miroslav Nenutil, starosta Stříbra. Zhodnocení uplynulého období přednesl předseda OS p. Drahomír Karchňák, který všem připomněl nejdůležitější akce, které jsme uskutečnili v minulých třech letech. Poté následovala diskuse, která byla velmi konkrétní, věcná a padlo i dost návrhů na zlepšení práce jak výboru OS, tak i ke spolupráci s MKS a AMK Stříbro.

V diskusi vystoupila i Silvie Čermáková: "S prací Vaší organizace jsem velmi spokojena. Pro příští období by bylo vhodné, aby OS Plzeň a OS Stříbro, navázali bližší vztah a uskutečnili společnou akci, aspoň jednou do roka. Chtěla bych Vás pozvat na únorový ples Slovákov."

Dále připomněla, že OS Plzeň plánuje zájezd na Slovensko. Zájem o plzeňskou výstavu projevila paní Korousová : "Když budete dělat zájezd do Plzně na výstavu železničních modelů, dejte zprávu, společně něco podnikneme, aby se naše dvě obce více poznaly. Přeji Vám do dalšího období hodně vydařených akcí. Ještě musím pochválit Aničku Chovanovou za bezvadné makové koláče a její pomocnice za nádhernou přípravu občerstvení. Připadám si jak na svatbě," pochválila Korousová.

V diskusi vystoupil také starosta města Stříbra: " Děkuji za pozvání, jsem mile překvapen přijetím. Když jsem poslouchal zprávu vašeho předsedy za uplynulá 3 léta, je málo organizací, které se tolik starají o děti a mají tak bohatou činnost ve Stříbře jako Vy. Vaše spolupráce s AMK, to je dobrá věc. Oceníme další spolupráci s MKS. Navštívila nás delegace ze Slovenska ze Zlatých Moraviec. Mají zájem ze Stříbrem navázat vzájemný vztah mezi dvěma městy.

Obec Slovákov Stříbro by měla u toho hrát "PRIM" a zúčastnit se návštěvy Zlatých Moraviec. Děkuji výboru a všem aktivním členům za Vaši dosavadní práci a do příštího období přeji více úspěchů," řekl mgr. Miroslav Nenutil. V průběhu diskuse OS vyplynulo i poděkování sponzorům, jako je AFL Stříbro, MěÚ Stříbro, p. Lánský Zdeněk z Kokašic a další, kteří si nepřejí být jmenováni.

Obec Slovákov by nemohla pracovat bez organizačního jádra. Proto v závěru konference byl zvolen nový výbor a revizní komise z nejaktivnějším členů, mezi které patří p.Karchňák Drahomír, Koncový Peter, manželé Pavla a Jan Považancovi, Margareta Znašiková, Alena Karchňáková, Anna Chovanová a v neposlední řadě i Milan Němčanský.

Ten nám také odpověděl na otázku, proč sympatizuje se Slováky. „Pomáhám jim už od roku 2001 a vážím si jich, ač Slovák nejsem, pocházím z Moravy. Líbí se mi, že dělají hodně akcí pro děti,“ říká sympatizující Milan Němčanský, který vloni do Obce Slovákov vstoupil. Na závěr setkání si mohli členové OS prohlédnout Kroniku OS Stříbro. Obec Slovákov zve všechny své příznivce i na další setkání, o kterých bude včas informovat.

Martina Sihelská

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výlov Regentu u Chodové Plané na Tachovsku
67

Výlov Regentu začal

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení