„Služebny byly obsazeny běžným způsobem," potvrdila mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková s tím, že si někteří policisté jen přinesli salát a řízek.

Podobná situace každý rok nastává i u profesionálních hasičů. Ani u nich se směny nezmenšovaly, výjezdy byly postaveny běžným způsobem. Deníku to sdělil jejich operační důstojník.

Vánoční atmosféru se snažili navodit i záchranáři. Nicmémě zaznamenali menší nárůst výjezdů. Ty však nesouvisely s přejídáním, ale spíše s chřipkou. „Snažíme se, byť jsme v zaměstnání, si práci zpříjemnit. Když se u nás stihnou udělat štědrovečerní večeře, je to bonus. Když se nestihnou, upraví si záchranáři čas a dají si ji třeba později," řekla Lenka Ptáčková, mluvčí krajské záchranné služby. „Kdo například sloužil, oslavil Vánoce odpoledne a pak odešel do práce."

Sváteční výjezdy a události

HASIČI

24. prosince

Bez výjezdu.

25. prosince

Hořel komín

Několik minut po půl sedmé večer vyjížděly jednotky stříbrských a starosedleckých hasičů k požáru sazí v komíně ve Starém Sedle.

26. prosince

Vyjížděli hasiči z Plané a Mariánských Lázní

Nehodou skončila jízda osobního automobilu Peugeot na silnici mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi. Auto skončilo v příkopu, v prudké pravotočivé zatáčce. Přičinou byla nepřiměřená rychlost. Karambol si vyžádal zranění dvacetileté řidičky. Nehoda se stala krátce po půl dvanácté dopoledne a na místo vyjeli hasiči z Plané a Mariánských Lázní. Škoda je 30 tisíc korun.

Saze hořely i v Maršových Chodech

Sváteční večer byl narušen požárem sazí v jednom domě v Maršových Chodech. Hasiči z Tachova komín vyčistili a zkontrolovali. Na místo jednotka vyjela dvaadvacet minut po dvacáté hodině.

ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

Kosti v krku neřešili

Záchrannáři zaznamenali o svátcích menší nárůst výjezdů. „Projevila se chřipková epidemie. Šlo hlavně o lidi starší a nemocné. Ti trpěli například dušností. Hovoříme o komplikacích základních onemocnění," uvedla Lenka Ptáčková, mluvčí krajské záchranné služby. Zapíchnuté rybí kůstky v krku prý neřešili.

POLICIE

24. prosince

Za volantem neměla co dělat

Nepříliš povedený Štědrý den měla 29letá řidička Opelu Astra, kterou v Plané zastavili policisté. Při kontrole zjistili, že jí úřad vyslovil zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to do konce dubna příštího roku. Navíc nadýchala – přístroj naměřil 0,17 promile alkoholu. Policisté ženě další jízdu zakázali. Na služebně jí sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní. Nyní jí za to hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

26. prosince

Schoval se pod sedačku

Zatím neznámý pachatel se v Tachově dopustil porušování domovní svobody. Případ se stal před osmou hodinou ranní v domě na třídě Míru. V obývacím pokoji si vzal mobil a schoval se pod sedací soupravu. Když jej našel poškozený, který si na soupravu lehl, dal se muž na útek. Škoda na telefonu je tisíc korun, po pachateli i přístroji policisté pátrají.