Pracovníci tirschenreuthského soudu přijeli do Tachova, kde si prohlédli budovu soudu a poté absolvovali exkurzi v chodovoplánském pivovaru.

„Poprvé jsme se oficiálně setkali v létě roku 1990. O toto partnerství se zasloužil Franz Fichtner. Setkali jsme se jako muzikanti a když jsme se dozvěděli, že oba pracujeme u soudu, vznikla tak tradice vzájemných setkání,“ vysvětlil soudce tachovského soudu Josef Junek.

Iniciátora přátelských setkání Franze Fichtnera ve čttvrtek tachovští soudci odměnili poukazem na vyhlídkový let nad Tachovskem a přilehlým bavorským pohraničím. „Dárek si může vybrat, až se mu to bude hodit,“ doplnil Junek.

Pracovníci obou soudů se setkávají střídavě, jeden rok na Tachovsku, další rok v Bavorsku. „Vždycky je to spojeno s nějakou exkurzí na zajímavá místa. My jsme například byli v Bavorsku v jeskyních, nebo ve sklárně. Potom si vždycky posedíme u společné večeře,“ uvedl tachovský soudce.

Spolupráce ovšem nefunguje pouze na přátelské úrovni, ale také na pracovní. „Také už jsme se soudem v Tirschenreuthu konzultovali některé případy, vypomáháme si při vyhledávání předvolaných osob a vůbec čerpáme vzájemně zkušenosti,“ doplnil Junek.

SPOLEČNÉ FOTO. Pracovníci soudů v Tachově a Tirschenreuthu se společně vyfotografovali před budovou tachovského soudu.