Na co se mohou návštěvníci těšit?
Především na ucelený příběh českého velikána, který se predikátem psal z Polžic a Bezdružic, ale jeho první krůčky začínaly na hradě Klenová, kde se narodil. Filmové zpracování divákům umožní být Kryštofovi stále v patách. Lodí Sylvestra se vydáme do Palestiny, podíváme se na Harantovi unikátní kresby z cesty a také si posvítíme na humorné setkání s vlastním bratrem Adamem, které se odehrálo na tvrzi ve Skočicích.

Jaký byl život Kryštofa Haranta. Humorný anebo smutný?
Řekl bych, že spíše smutný, protože jej potkávala jedna katastrofa za druhou. První manželka mu zemřela po osmi letech, krátce nato mu dvě děti zemřely na mor a sám Kryštof byl popraven 21. června 1621 na Staroměstském náměstí spolu s dalšími českými pány.

Vozíte s sebou zajímavé artefakty. Co máte připraveno do Plané?
Tentokráte přivezu mince, které se používaly v době Kryštofa Haranta. Jedná se o velice povedené repliky a za všechny bych rád uvedl 12 krejcar českých stavů. Fajnšmekři se mohou těšit na malý groš a velký tolar Rudolfa II. Tolar bude k vidění ve dvou verzích a opravdu se jedná o jednu z největších mincí, která se u nás v minulosti používala. Sečteno a podtrženo, ve středu 24. května se přijďte podívat. Budu se těšit. Začínáme v 17 hodin.