Vrcholem se stala údajná hádka dcery Jany Kožnarové s matkou Hanou Doležalovou. „Vlastním pozemek nedaleko jednoho podniku ve Stříbře. Ten sousedí s pozemkem mé sestry Jany, která si zde postavila rodinný dům a ačkoliv jej nemá ještě zkoulaudovaný, bydlí v něm. Nic bych neříkal, ale já svůj pozemek, který také leží v průmyslové zóně rozdělil na sedm zahrádek, a ty jsem pronajal. Lidé měli zájem, někteří si tam začali budovat zázemí pro děti, jiní si zde vybudovali kotce pro psy. Nevidím v tom žádný problém, nevím, proč si na mě sestra musela stěžovat,“ uvedl Pavel Fousek.

Druhá strana se hájí. „Ano, bydlíme zde před kolaudací, ale víte proč? Protože nás bratr vyhodil z bytu, který nám před tím pronajal. Máme dvě malé děti, tak kam jsme se s nimi měli uchýlit? Tak jsme zde začali bydlet a jsme si vědomi, že to před kolaudací nelze. Ale neměli jsme jiné východisko, kam jinam jsme měli jít,“ hájí se Jana Kožnarová. „Nic by se asi nedělo, kdyby bratr vedle nás neuděla sedm zahrádek. Ani to by mi nevadilo, ale že si tam lidi cvičí psy a dělají rachot i po dvadvacáté hodině a nereagují na výzvy k tichu, tak to je prostě pro nás problém. Myslela jsem, že to půjde rozumnou domluvou, ale vidím, že ne,“ říká Kožnarová.

Jak je to s oběma stavbami jsme se zeptali na příslušném stavebním odboru. „Obě strany sporu podali na stavební úřad téměř současně vzájemnou stížnost proti sobě. Předmětem těchto stížností jsou především nepovolené činnosti na jejich pozemcích v Dukelské ulici ve Stříbře, nepovolené stavby a nezkolaudované stavby, které se již užívají. Z pohledu stavebního úřadu je v současné době celá záležitost ve stavu, kdy probíhá zjišťování skutečností a jejich posuzování v souladu s právními předpisy. Nelze zatím předjímat jakékoliv závěry, v každém případě bude stavební úřad ve věci postupovat v rámci jeho pravomocí a v souladu s příslušnými předpisy,“ uvedl Jakub Veselý ze Stavebního úřadu z odboru výstavby a územního plánování ve Stříbře.

Pavel Fousek dále uvedl, že Jana Kožnarová urážela jeho nájemníky. „Rasisticky jim nadávala, protože tři nájemníci jsou Romové,“ tvrdí Fousek.

To Kožnarová popírá. „Mě je přece jedno, kdo tam ruší noční klid, já neřeším žádnou barvu pleti, nejsem rasista, pro mě jsou všichni lidi stejní. Ale pokud tam dělají nepořádek a hluk, tak je jasné, že se budu bránit,“ obhajuje se sestra žalujícího.

Sousedské spory vyvrcholily hádkou a údajným napadením matky sourozenců. „Díval jsem se od domu přes můj pozemek směrem k sestřinu domu a viděl jsem, že moje sestra zaútočila na mámu. Křičel jsem, ať toho nechá a rozběhl jsem se přes louku mámě na pomoc. Ihned jsem zavolal policii,“ uvedl Fousek.

Jana Kožnarová však tvrdí něco jiného. „Mámu jsem nenapadla. Přišla za mnou, ptala se, proč dělám prý schválnosti a chtěla mi vrazit pár facek. Odrazila jsem jí ruce, při tom se nehtem škrábla do obličeje. To bylo celé, ještě mě pak chytla za paži, taky mám modřinu, ale žádná rvačka to nebyla, jak bratr popisuje. Naopak, on tu přes celou cestu křičel já tě zabiju a tvoje děti taky, všechny vás zabiju,“ popsala situaci po svém Kožnarová. „Sousedka mi to dosvědčí, slyšela to. Syn Daniel je z toho špatný a nechce mi teď ani chodit ven, aby ho strejda nemohl zabít, pořád se bojí a chce být co nejvíce se mnou,“ dodala Kožnarová se slovy, že matka by uvítala napadení jako důvod, proč žádat zpět pozemek, který dceři darovala. „Honem také jela s tím škábancem na záchranku, aby snad měla zápis,“ myslí si Kožnarová.

Pavel Fousek to vidí jinak. „Matka je po těžké operaci a potřebuje klid. Po hádce byla vystresovaná, potřebovala uklidňující injekci,“ vysvětloval Fousek.

Na místě hádky musela zasáhnout i policie. „Dne pátého června obdržela stříbrská policie hlášení o slovní i fyzické újmě. Tento skutek hodnotila jako přestupek občanského soužití a předá jej příslušnému správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.