Trnem v oku je části obyvatel Třískolup tamní pětašedesátiletý důchodce Karel Dvořák. Poté, co byl nařčen z toho, že zničil hnízdo i s mláďaty vlaštovek, ho sousedé viní ze slovních útoků na jejich děti. „Neustále je uráží a křičí, že jsou to debilové a straší, že je zabije. Moje děti se už bojí okolo bytovky, kde Dvořák bydlí, chodit,“ poukazuje Drahoslav Šuta. Stejný postřehmái Mariana Amruzová. „Když jsem se dětí zastala, začal po mne pokřikovat, že jsem černá huba. Na úřadě slíbil, že se to už nebude opakovat, ale vydrželo mu to jenom týden,“ uvedla.

Chování Karla Dvořáka se sousedé diví. „Když se sem přistěhoval, byl to perfektní chlap. Pomáhal tady lidem se stavbou domů nebo opravami věcí v domácnostech. Pak ale začal pít a své chování vůči nám změnil. Nedovedu si to vysvětlit, my jsme mu k tomu žádný důvod nedali,“ krčí rameny Drahoslav Šuta. „Než do Třískolup přišel, byl tady klid,“ shodují se sousedé.

Ti důchodce zároveň vyzývají, aby se z obce odstěhoval. „Bojíme se totiž, že se jeho výhružky změní v činy a až se zase, jak to má ve zvyku, opije, něco strašného se tady stane,“ poukazuje Mariana Amruzová. Pětašedesátiletý Karel Dvořák návrh občanů odmítá. „Ať se z Třískolup odstěhujou oni, nevím, proč bych to měl dělat já,“ uvedl. Podle jeho mínění se jedná o sprosté pomluvy. „Jasně, to jsem byl hodnej, když jsem jim spravoval pračky. Když jsem jim ale přestal dělat blbce, tak jsem byl špatnej. Nenavidí mne také kvůli tomu, že se snažím, aby byl v obci pořádek. Vždyť se podívejte, jak tady žijou. A když chci, aby si ten nepořádek po sobě uklízeli, tak jsem zlej. Ale mě je to jasný. Vytrhl jsem je z jejich zaběhlých životních kolejí. Proto všechno obracejí proti mně,“ řekl důchodce.

„Karel je spořádaný člověk a chce jenom pořádek. Už jsem mu ale říkala, ať se na lidi vykašle,“ uvedla důchodcova manželka Jindřiška. Sousedskými spory v Třískolupech se zabývá už i policie. „Jedná se o vzájemné neshody. Vše je ale teprve v šetření a zřejmě věc nepřekročí rámec přestupku. Výsledky šetření předáme příslušné přestupkové komisi,“ informoval Deník Václav Blahník, mluvčí tachovské policie.