Poukazují na fakt, že na pozemku v jejich sousedství zpracovává Antonín Gabriško velké množství dříví. „Je toho tolik, že to ruší jednak vizuálně a jednak tím, že dřevo řeže," uvedla Málová s tím, že to trvá už takových šest, sedm let téměř denně – kromě sobot a nedělí.
„Vadí nám hluk, prach, smrad z pil. Kolikrát to trvá celé dopoledne," shodli se sousedé. „Ze začátku jsme to trochu tolerovali, protože toho bylo málo, ale teď je toho dřeva plný pozemek."

Ti nejprve oslovili samotného Gabriška, aby činnost omezil, ten však podle jejich vyjádření odmítl. Dokonce iniciovali podpisovou akci, v níž se proti takovému hromadnému zpracovávání dřeva vyslovili. Listinu podepsalo patnáct lidí.

Bezradní sousedé se s žádostí o pomoc obrátili na Městský úřad v Tachově. „Nevíme, že by to tu někdo byl prošetřovat, ale bylo nám doporučeno, ať se obrátíme na soud," uvedli. „Teď jsme zkusili znovu podat upozornění na radu města, oslovili jsme vás a uvidíme, jak se budou věci vyvíjet."
Podle starosty Tachova Ladislava Macáka se stížností město skutečně zabývalo. „Věnoval se tomu odbor životního prostředí. Nejprve jsme si ověřovali, jestli pan Gabriško nezpracovává dříví k podnikatelským účelům. Potvrdilo se, že je zpracovává pro soukromé účely, k vytápění objektu v centru města a pro své příbuzné," uvedl Deníku starosta.

„Navíc svojí činností neporušuje žádné hygienické ani hlukové normy," doplnil. „Proto jsme doporučili, aby se sousedé obrátili na občanskoprávní soud."

Samotný Antonín Gabriško považuje jednání sousedů za podivné. „Snažím se dřevo zpracovávat tak, abych okolí rušil co nejméně, tedy zhruba jednou týdně. Nedělám nic špatného, chovám se normálně. Nevidím nic špatného na tom, že zpracovávám dřevo pro svoje potřeby. Jestli se to sousedům nelíbí a podávají na mě stížnosti, nezbude mi, než se bránit. Více se k tomu vyjadřovat zatím nebudu," řekl Deníku.

„Topím jedině dřevem, protože plynem nebo uhlím vytápět objekty, pro které dřevo připravuji, by bylo velice nákladné," dodal s tím, že na pozemku domu, v němž má živnost, není kvůli nedostatečnému prostoru zpracování dřeva možné.